Wpis z mikrobloga

#youtube

Jak chcecie korzystać z prywatnego serwisu, który płaci masę pieniędzy za utrzymanie i przechowywanie setek tysięcy #!$%@?ów danych, to albo oglądacie reklamy, albo płacicie za youtube premium.

Jak chcę obejrzeć serial na Netfliksie - płacę, jak chcę przeczytać artykuł z gazety za paywallem - płacę, więc nie rozumiem, czemu oczekujecie, że youtube będzie wiecznie za darmo.
  • 6
@vulfpeck Trochę błąd w logice, bo Netflix czy gazety za paywallem same tworzą publikowane treści lub płacą za prawa do nich, a YouTube jest tylko platformą dla twórców. Nie sądzę żeby aż tak ich obciazały koszty samego hostingu, bardziej chodzi o własną zachłanność, w końcu wcześniej też mieli gigantyczne zarobki, a nie było niepomijalnych reklam co 3 minuty i uslug premium.
czemu oczekujecie, że youtube będzie wiecznie za darmo


@vulfpeck: Bo tak się zaczynał, był taki przez wiele, wiele lat i tak się zapisał w świadomości ludzi. Chcesz darmowej rozrywki - wu wu wu, jutube....¯\(ツ)/¯
Brakuje mi tego starego YT, gdzie twórcy traktowali to jako hobby, a nie źródło utrzymania, a o premium nikt jeszcze nie słyszał. Szczerze myślisz, że chodzi tu o hehe 'utrzymanie serwerów'? A może raczej korpo, chcące docisnąć
Jak chcecie korzystać z prywatnego serwisu, który płaci masę pieniędzy za utrzymanie i przechowywanie setek tysięcy #!$%@?ów danych, to albo oglądacie reklamy, albo płacicie za youtube premium.


Nie. Nie ma nakazu oglądania reklam i nakazu kupowania premium. Poza tym ja im płacę swoimi danymi i możliwością śledzenia mnie co uważam za uczciwą cenę.

Jak chcę obejrzeć serial na Netfliksie - płacę, jak chcę przeczytać artykuł z gazety za paywallem - płacę, więc