Wpis z mikrobloga

Szukam #oczyszczaczpowietrza do pokoju 15 metrów. Fajnie jakby miał funkcję nawilżania wraz z czujnikiem wilgotności (czy jak to się nazywa) - chodzi o to żeby utrzymywać wilgotność w pokoju na stałym poziomie. Polecacie jakiś model ?
  • 15
  • Odpowiedz
@zurom: Levoit Core 300S i długo, długo nic - nie ma nawilżacza.
Zastanów sie czy go potrzebujesz, tym bardziej w okresie zimowym gdy powietrze jest zwykle zbyt wilgotne. Warto też mieć na uwadze w przypadku osób z problemami że nawilżacz sam wytwarza cząsteczki, byc może lepszą opcją jest zakup higrometru i ew. prostego nawilżacza na kaloryfer do którego nalewasz wody. Żaden dobry oczyszczacz nie posiada nawilżenia. Dyson oferuje urządzenia 3w1 ale
arinkao - @zurom: Levoit Core 300S i długo, długo nic - nie ma nawilżacza.
 Zastanów ...

źródło: 01.00_A1_Core-300S_00a-scaled

Pobierz
  • Odpowiedz
@arinkao: A to nie jest tak, że zimą, jak jest ogrzewanie załączone, to wilgotność spada? Ja mam zimą w domu 20% wilgotność i jest tak sobie...
  • Odpowiedz
@Def_: Wilgotność 20% jest podobno szkodliwa, powietrze jest suche. Jesteś pewny że masz tak sucho?
Jesli tak to kup nawilżacz. Tak zimą z reguły jest większą wilgotność, jesli mieszkanie jest szczelne, nie posiada dobrej wentylacji a do tego dochodzi ogrzewanie to można mieć problem z suchym powietrzem. Wierz mi jednak że większość osób mimo ogrzewania ma za dużą wilgotność. W starym budownictwie, nawet jeśli miałabym 22 stopnie w domu to wilgotność
  • Odpowiedz
@heyhiheIIo: Poza tym pytanie na ile starcza filtr w polskich warunkach jest najdurniejszym pytaniem jakie widziałam od dawna. Inteligencja raczej nie grzeszysz xDD
Filtr zużywa się różnie w zależności od tego jaki masz metraż, gdzie mieszkasz, czy masz szczelne okna, jak często go używasz.
  • Odpowiedz
@arinkao: właśnie do tego powstały social media (a wcześniej fora), by dzielić się opiniami na temat produktów i usług. Pytanie na ile starcza w polskich warunkach jest najnormalniejszym w świecie gdyż producenci kłamią pisząc, że wytrzymują 12-24 miesiące a w praktyce są zapchane po 6. Owszem zużywa się w zależności gdzie się mieszka, jaki ma metraż, ale z drugiej strony nikt inteligentny nie kupuje levoit 300s - oczyszczacza przeznaczonego DO 41
  • Odpowiedz