Wpis z mikrobloga

#seriale #serialseries <-- nowy tag do obserwowania

Only murders in the building - Zbrodnie po sąsiedzku

Skończyłem właśnie 3 sezon i myślę, że najwyższa pora ocenić ten serial.
Opowiada on historię trojga sąsiadów, którzy zakładają podcast kryminalny po śmierci jednego z mieszkańców ich kamienicy. Kolejne odcinki wprowadzają kolejnych podejrzanych i tu zaczynają się ukryte skarby tego serialu czyli aktorzy drugoplanowi, pośród których pojawia się wiele znanych gwiazd. Możecie przejrzeć obsadę, ale lepiej nie psujcie sobie tych małych przyjemności podczas seansu. Powiem tylko o głównym trio na które składa się Steve Martin, Martin Short oraz Selena Gomez. Panów Martinów znam bardzo dobrze i świetnie się z nimi bawiłem podczas oglądania. Obaj potrafią szarżować i w swoich rolach ale świetnie działa to w konwencji, bo jeden jest lekko szalonym broadwayowskim reżyserem, drugi serialowym aktorem na emeryturze. Obok dwóch barwnych starszych panów pojawia się Mabel grana przez Selenę i to jest największa wada tego serialu. Nie znam poprzednich dokonań tej pani ale słowo “aktorka” nawet nie stało obok niej. Jej twarz nie przejawia emocji, nawet podczas mówienia pozostaje niewzruszona - bardzo to kontrastuje przy obu starszych panach. Tak jakby dwóch dobrze bawiących się staruszków ciągało za sobą jakąś dziewczynę w depresji w akwarium… Możliwe, że gra tam tylko dla tego, że wyłożyła kasę albo żeby przyciągnąć młodych widzów (dla których ten serial nie jest, wręcz twierdzę, że jest 35+). Na szczęście jest to jedyna wyraźna wada, bo nawet motyw musicalowy ciągnący się przez 3 sezon (a nienawidzę musicali) nie był męczący.
Jak na serial detektywistyczny jest dość naciągany ale same historie na tyle pomyślane, że można dobrze się bawić typując i skreślając kolejnych podejrzanych. To co można o nim powiedzieć to, że nie jest mroczny, straszny i brutalny.

Czy polecam? Dla mnie to jeden w tych obiadowych seriali, krótkich (30 minut) form z nastrojem humorystycznym, niemal niepoważnym. Zatem jeśli szukasz nie do końca poważnej formy z plejadą znanych aktorów to spróbuj jak Ci to danie zasmakuje. Ja już czekam na dokładkę 4 sezonu.

Twórca: John Hoffman i Steve Martin
IMDb: 8.1/10
https://upflix.pl/serial/zobacz/only-murders-in-the-building-2021
https://www.imdb.com/title/tt11691774/

P.S. Wczorajszy wpis potem jeszcze raz umieszczę, już pod dobrym tagiem :)
WLADCA_MALP - #seriale #serialseries <-- nowy tag do obserwowania

Only murders in th...

źródło: zbrodnie

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jako nowość pierwszy sezon na szybko obejrzelismy i sie podobał. Po pewnym czasie wrocilismy, zaczeliśmy sezon 2 i jakas wtórność i nuda mnie napadła. Po paru odcinkach odpuszczone.
  • Odpowiedz