Wpis z mikrobloga

Dawno mnie nie było na tagu, jak i na wykopie i widzę, że konfiarze mocno zawłaszczyli sobie to miejsce. Z Korwinem zgadzam się jednak z jednym. Demokracja jest głupia bo ludzie są głupi. Wyborcy konfy dość dobrze to pokazują. Masy myślą zawsze w perspektywie krótkoterminowych korzyści i politycy musza się dostosować więc muszą unikać niepopularnych aczkolwiek właściwych w interesie kraju decyzji. Oczywiście jako prawie faszysta nigdy nie mógłbym poprzeć ani zgodzić się na jakąś prywatyzacje i pozostawienie wszystkiego wolnemu ryneczkowi. Z kościołem tez mi nie po drodze bo tego typu instytucje powinny być pod butem państwa. To chyba oczywistę.

#revoltagainsthemodernworld
Pobierz Al-3_x - Dawno mnie nie było na tagu, jak i na wykopie i widzę, że konfiarze mocno za...
źródło: 9e1
  • 2
@Al-3_x

Oczywiście jako prawie faszysta nigdy nie mógłbym poprzeć ani zgodzić się na jakąś prywatyzacje i pozostawienie wszystkiego wolnemu ryneczkowi. Z kościołem tez mi nie po drodze bo tego typu instytucje powinny być pod butem państwa. To chyba oczywistę.

to tak jak w Rosji
@DynPydro: No nie bardzo. W Rosji państwo jako instytucja ma mały wpływ na cokolwiek. Rządzą tam bardziej klany oligarchów, które średnio interesują się życiem przeciętnego obywatela. Cała umowa polega na tym, że państwo się nie miesza w życie obywateli, a obywatele przymykają oko na oczywistą korupcje w systemach władzy. Nie stoi też za tym, żadna głębsza idea.