Wpis z mikrobloga

Moja żona jest na #b2b w firmie z branży #it. jej firma nie ma jasnych zasad co do macierzyńskiego. Były przypadki, ze dawali hajsik niektórym kobietom. Żona chce spytać o to przełożona i powiedzieć, ze albo daja hajsik albo musi szukać innej pracy na etat. Jeśli zgodzą sie na pomoc finansowa to chciałaby podpisać z nimi umowę zeby mieć pewność ze jak zajdzie w ciąże to jej nie oleją. jak taka umowa powinna wyglądać? mieliście taka sytuacje?

#pracait #programista15k #macierzynstwo #urlopmacierzynski #pracbaza
vvobniar - Moja żona jest na #B2B w firmie z branży #IT. jej firma nie ma jasnych zas...

źródło: 7F85B79A-CB59-4123-82EF-8806173A346D

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
@vvobniar: Przeciez jak jest na B2B to sama moze oplacac swoje skladki. Nawet znany przekret na tym polega, ze przed zajsciem w ciaze placi sie duze skladki zeby ZUS wiecej placil.
  • Odpowiedz
@vvobniar: tak, firma będzie jej płacić jakieś 15 miesięcy wypłaty zamiast ją wcześniej wsadzić na UoP i płacić 1 miesiąc xD

Firmy potrafią nie zapraszać na imprezy firmowe kontraktorów byle nie być posądzoną o ukryty etat, a ty chcesz mieć w umowie zapis o macierzyńskim xD

@Gtx1650Ti już powiedział co trzeba zrobić. Tylko pamiętajcie, że trzeba opłacać te składki przez 12 miesięcy zanim się pójdzie w L4 i macierzyński
  • Odpowiedz
przed zajsciem w ciaze placi sie duze skladki zeby ZUS wiecej placil.


@Gtx1650Ti: od kilku lat to już nie jest takie opłacalne. Kiedyś wystarczyło 3 miesiące opłacania wysokich składek, teraz jest brana średnia składek za cały rok.

@vvobniar takiej zarzutki jeszcze nie widziałem, wyczuwam gorące
  • Odpowiedz
  • 0
@WyjmijKija: napisałeś: tak, firma będzie jej płacić jakieś 15 miesięcy wypłaty zamiast ją wcześniej wsadzić na UoP i płacić 1 miesiąc xD

Żona jest zatrudniona w zagranicznej firmie, teoretycznie na UOP zatrudniają niby przez jakąś agencje, myślisz że to by pykło? Bo tak byłoby najlepiej
  • Odpowiedz
@vvobniar: ale po co zmieniać umowy i kombinować jak efekt będzie niemal taki sam jak po prostu opłacanie wyższych składek. Z jakiegoś powodu wybraliście B2B zamiast UoP. Większość pań idzie w UoP po prostu od samego początku, żeby potem nie kombinować. Po macierzyńskim też nie jest lekko, dziecko co chwilę choruje i trzeba z nim zostawać w domu. Jeśli firma nie robi problemu ze zmianą formy zatrudnienia to może warto pomyśleć
  • Odpowiedz
@vvobniar: xD
Kolejny wojownik jednej faktury. Jeżeli Twoja żona chce mieć benefity UoP to nie pracuje na UoP. Z tego co piszesz to pracuje na UoP tylko podpisała inną umowę. W takim przypadku idziesz do sądu pracy i pozywasz swojego pracodawcę o ustalenie stosunku pracy i elo. Masz UoP, benefity z UoP. :)
  • Odpowiedz
@vvobniar: Życzę szczęścia podczas kontroli ZUS jak zapisujecie na B2b zapisy charakterystyczne dla umowy o pracę. Typowa umowa podpisana tylko dla unikania podatków.

Moja żona też jest w IT i pracuje uczciwie na etacie chcąc mieć takie benefity.
  • Odpowiedz