Wpis z mikrobloga

Głosowałem na 3 rzeszę. Liczę że razem z Lewicą i KO wejdą następujące ustawy:
a) legalna aborcja - jak dla mnie do 9 miesiąca. Idioci wtedy ją zrobią normlani wcześniej jako ostatnia deska ratunku.
b)oddzielnie KK od państwa - jesteś wiernym płać ale reszta po co ma się na to zrzucać?
c) niedziele handlowe - sam pracowałem w święta niedizelę, sylwestra itd, akceptowałem te warunki. Możesz mieć wolne w tygodniu plus niedziele są lepiej płatne. Jako własciciel/pracownik możesz powiedzieć że nie pracujesz w soboty/niedziele i najwyżej zmienić prace. Jakoś kolej/straż/policja/służy medyczne/stacje paliw są czynne 24/7.
d) legalizacja marihuany - legalny towar, opodatkowany same plusy.
e) praworządność, naprawienie sądów i wierność konstytucji. To są podstawy państwa mam nadzieję że będziemy mieć ten filar naprawiony.
f) wycofanie obowiązkowego OC - auto mi stoi dlaczego mam OC opłacać? Jak wyjadę na drogę bez OC poproszę o konkretny mdnat.
g) przechodzenie na czerwonym - przechodzę jak nic nie jedzie i spoko, auto we mnie wjedzie na czerwonym to Ja jako pieszy płacę odszkodowanie gościowi który we mnie wjechał. Koniec z łapankami "BO NA CZERWONYM" mimo że aut 0 a widoczność dobra.
h) Cięcie socjali 500+, 14tki itd - do kosza.
i) budowa elektrowni atomowej/jądrowej + inwestycja w OZE
j) likwidacja finansowania TVPIS - jakoś polsat i tvn z reklam żyją
k) wywalenie "m iernych ale wiernych" - jako minister/ CEO Orlenu i innych firm musisz mieć kompletencje a nie znajomości
l) gruntowna reforma edukacji, emerytur,
m) reforma NFZ i naprawienie płac nauczycieliu by za te 20 lat mieć wykształcone społeneństwo które...
n) może głosować na powszechnych referendach z SENSOWNYMI pytaniami, by w sprawach społecznych decydować o przyszłości Polski
o) skupienie się na samorządach, odejście od centralizacji władzy
p) CPK to #!$%@? pomysł ale jak już jesteśmy tak daleko to go skończmy

Wrócę do tego posta za 4 lata i zobaczymy co się uda zrealizować. Zachęcam do stworzenia własnej wishlisty by rozliczyć kandydatów na których głosowaliście :)
#polska #wybory
  • 25
@klinaklinem: W sensie jest tam coś o zabijaniu ludzi a płod to człowiek tak ? No to faktycznie trochę to sięzgryzie :D

Moim zdaniem aborcja jest złem ale koniecznym dla ułatwienia sytuacji można przyjąć że od połaczenia komórki z plemnikiem jest czlowiek. Mimo wszystko jestem za zabójstwem tego małego czlowieka póki nie wyjdzie na świat nawet do 9 miesiąca.
- z powodu choroby dziecka/matki
- gwałtu
- bo tak.

To jest
@niebadzogrem:
a) nie ma szans
b) raczej nie
c) 50/50
d) raczej nie
e) trudno powiedzieć, brak konkretów
f) nie ma szans
g) nie ma szans
h) raczej nie
i) prawdopodobne
j) nie ma szans
k) trudno powiedzieć
l) trudno powiedzieć, brak konkretów
m) reforma NFZ - trudno powiedzieć, brak konkretów, naprawienie płac nauczycieli - 50/50
n) raczej nie
o) 50/50
p) trudno powiedzieć

Będziesz rozczarowany
@niebadzogrem: iks de #!$%@?


@Howard_Roark:
Ja bym tak nie zrobił, Ty pewnie też nie ale może być sytuacja że byłoby by to potrzbne. Np jakaś późna wada letalna i dziecko by umarło za pół roku lub zespół downa, martwica mózgu. Część rzeczy późno wychodzi.
Pewnie też znajdą się lewaczki które będą robić dzieciaki by je zabijać w 9 miesiącu i potem wrzucać na insta zdjęcia martwych dzieci/płodów w 9 miesiącu
@niebadzogrem: Hehe aborcja bez limitu brzmi jak idealny pomysł na degeneracje społeczeństwa w perspektywie długofalowej. Brak konsekwencji w postaci potencjalnego dziecka, znosi obowiązek używania mózgu przed współżyciem czy przed wyborem partnera. Taka zmiana zapewne negatywnie wpłynie na demografię oraz wartości takie jak chociażby rodzina - i nie mam tu na myśli pobożnej katolickiej rodziny - uprzedzając sam nie jestem wierzący i jestem przeciwko jakiejkowiek integracji panstwa z kościołen. Wg. mnie kompromis
@pepepanpatryk: Aborcja nie jest zabiegiem przyjemnym, odbija się na psychice. Myślę że żadna kobieta nie podchodzi do tego na lajcie. Hormony, wychowywanie człowieka w sobie. Wątpie że leglana aborcja do 9 miesiąca sprawie że jakaś laska pomyśli a #!$%@?ć gumki, tabsy, spiralki najwyżej się zrobi aborcje :P
@niebadzogrem
a) społeczeństwo polskie (w szczególności Julki) jest za głupie na aborcję bez ograniczeń. Stwierdzą, że nie trzeba będzie brać tabletek, bo zawsze można wyskrobać, a później płacz bo ich macica wygląda jak Warszawa w końcówce 1944.
Do 9 miesiąca to już w ogóle absurd. Ostatni trymerst to już bezpowrotne zmiany u układzie rozrodczym kobiety.
b) mokry sen - przypominam, że III RP nie zaczęła się od rządów PiS. Wcześniej rządziło PO,
@niebadzogrem

h) sam pomysł dofinansowania rodzin z dziećmi nie jest zły, 500+ natomiast jest złe.
Pomniejszenie o 500zl ZUSu rodzica pracującego byłoby lepszym rozwiązaniem, nieroby i patusy by nic nie dostawały, dopóki by nie poszli do pracy

i) zgadzam się z tym punktem. Jednakże jedyne, na co było stać rząd PO, to utworzenie działu EJ w PGE i dawanie pieniędzy ludziom w zarządzie. Nic innego się nie działo. OZE jak najbardziej, dodałbym