Wpis z mikrobloga

Głosowałem na 3 rzeszę. Liczę że razem z Lewicą i KO wejdą następujące ustawy:
a) legalna aborcja - jak dla mnie do 9 miesiąca. Idioci wtedy ją zrobią normlani wcześniej jako ostatnia deska ratunku.
b)oddzielnie KK od państwa - jesteś wiernym płać ale reszta po co ma się na to zrzucać?
c) niedziele handlowe - sam pracowałem w święta niedizelę, sylwestra itd, akceptowałem te warunki. Możesz mieć wolne w tygodniu plus niedziele są lepiej płatne. Jako własciciel/pracownik możesz powiedzieć że nie pracujesz w soboty/niedziele i najwyżej zmienić prace. Jakoś kolej/straż/policja/służy medyczne/stacje paliw są czynne 24/7.
d) legalizacja marihuany - legalny towar, opodatkowany same plusy.
e) praworządność, naprawienie sądów i wierność konstytucji. To są podstawy państwa mam nadzieję że będziemy mieć ten filar naprawiony.
f) wycofanie obowiązkowego OC - auto mi stoi dlaczego mam OC opłacać? Jak wyjadę na drogę bez OC poproszę o konkretny mdnat.
g) przechodzenie na czerwonym - przechodzę jak nic nie jedzie i spoko, auto we mnie wjedzie na czerwonym to Ja jako pieszy płacę odszkodowanie gościowi który we mnie wjechał. Koniec z łapankami "BO NA CZERWONYM" mimo że aut 0 a widoczność dobra.
h) Cięcie socjali 500+, 14tki itd - do kosza.
i) budowa elektrowni atomowej/jądrowej + inwestycja w OZE
j) likwidacja finansowania TVPIS - jakoś polsat i tvn z reklam żyją
k) wywalenie "m iernych ale wiernych" - jako minister/ CEO Orlenu i innych firm musisz mieć kompletencje a nie znajomości
l) gruntowna reforma edukacji, emerytur,
m) reforma NFZ i naprawienie płac nauczycieliu by za te 20 lat mieć wykształcone społeneństwo które...
n) może głosować na powszechnych referendach z SENSOWNYMI pytaniami, by w sprawach społecznych decydować o przyszłości Polski
o) skupienie się na samorządach, odejście od centralizacji władzy
p) CPK to #!$%@? pomysł ale jak już jesteśmy tak daleko to go skończmy

Wrócę do tego posta za 4 lata i zobaczymy co się uda zrealizować. Zachęcam do stworzenia własnej wishlisty by rozliczyć kandydatów na których głosowaliście :)
#polska #wybory
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@niebadzogrem zacznę już kręcić bat, żeby mieć Cię czym linczować za 4 lata.
Te ustawy są z dupy, chętnie to wyjaśnię, jeżeli chcesz posłuchać mojego zdania
  • Odpowiedz
  • 0
@klinaklinem: W sensie jest tam coś o zabijaniu ludzi a płod to człowiek tak ? No to faktycznie trochę to sięzgryzie :D

Moim zdaniem aborcja jest złem ale koniecznym dla ułatwienia sytuacji można przyjąć że od połaczenia komórki z plemnikiem jest czlowiek. Mimo wszystko jestem za zabójstwem tego małego czlowieka póki nie wyjdzie na świat nawet do 9 miesiąca.
- z powodu choroby dziecka/matki
- gwałtu
-
  • Odpowiedz
  • 1
@niebadzogrem: iks de #!$%@?


@Howard_Roark:
Ja bym tak nie zrobił, Ty pewnie też nie ale może być sytuacja że byłoby by to potrzbne. Np jakaś późna wada letalna i dziecko by umarło za pół roku lub zespół downa, martwica mózgu. Część rzeczy późno wychodzi.
Pewnie też znajdą się lewaczki które będą robić dzieciaki by je zabijać w 9 miesiącu i potem wrzucać na insta zdjęcia martwych dzieci/płodów w
  • Odpowiedz
@niebadzogrem: Hehe aborcja bez limitu brzmi jak idealny pomysł na degeneracje społeczeństwa w perspektywie długofalowej. Brak konsekwencji w postaci potencjalnego dziecka, znosi obowiązek używania mózgu przed współżyciem czy przed wyborem partnera. Taka zmiana zapewne negatywnie wpłynie na demografię oraz wartości takie jak chociażby rodzina - i nie mam tu na myśli pobożnej katolickiej rodziny - uprzedzając sam nie jestem wierzący i jestem przeciwko jakiejkowiek integracji panstwa z kościołen. Wg. mnie
  • Odpowiedz
  • 1
@pepepanpatryk: Aborcja nie jest zabiegiem przyjemnym, odbija się na psychice. Myślę że żadna kobieta nie podchodzi do tego na lajcie. Hormony, wychowywanie człowieka w sobie. Wątpie że leglana aborcja do 9 miesiąca sprawie że jakaś laska pomyśli a #!$%@?ć gumki, tabsy, spiralki najwyżej się zrobi aborcje :P
  • Odpowiedz
  • 3
@niebadzogrem
a) społeczeństwo polskie (w szczególności Julki) jest za głupie na aborcję bez ograniczeń. Stwierdzą, że nie trzeba będzie brać tabletek, bo zawsze można wyskrobać, a później płacz bo ich macica wygląda jak Warszawa w końcówce 1944.
Do 9 miesiąca to już w ogóle absurd. Ostatni trymerst to już bezpowrotne zmiany u układzie rozrodczym kobiety.
b) mokry sen - przypominam, że III RP nie zaczęła się od rządów PiS. Wcześniej rządziło PO, a jeszcze wcześniej SLD-UP. Skoro postkomuchy nie potrafili oddzielić państwa od kościoła, to linki tym bardziej tego nie zrobią. Rozumiem, że resztę wspólnot wyznaniowych też chcesz opodatkować? Powodzenia
c) też pracowałem w weekendy i święta za barem. Ale nie uważam, żeby sklepy spożywcze musiały być czynne w niedzielę. pan Tusku tak się wzoruje na zachodzie, a w DE od dawna w niedzielę żaden supermarket nie pyrga. Niemiaszki jakoś żyją ¯_(ツ)_/¯
Lepszym pomysłem byłoby 200% stawki za niedzielę i święta. Kogo na to stać, niech otwiera (tak jest w
  • Odpowiedz
Twój postulat e) i wierność konstytucji trochę się gryzie z aborcją


@klinaklinem: Gdyby państwo/kościół uznawali płód za człowieka, to po 1 można by urządzać im normalne pochówki, po 2 wiek liczyło by się od zapłodnienia, a nie urodzenia...
  • Odpowiedz
  • 1
@niebadzogrem

h) sam pomysł dofinansowania rodzin z dziećmi nie jest zły, 500+ natomiast jest złe.
Pomniejszenie o 500zl ZUSu rodzica pracującego byłoby lepszym rozwiązaniem, nieroby i patusy by nic nie dostawały, dopóki by nie poszli do pracy

i) zgadzam się z tym punktem. Jednakże jedyne, na co było stać rząd PO, to utworzenie działu EJ w PGE i dawanie pieniędzy ludziom w zarządzie. Nic innego się nie działo. OZE jak najbardziej, dodałbym ulgi podatkowe związane z tym. Plus zmodernizowałbym istniejące elektrownie wodne, aby poprawić ich
  • Odpowiedz