Wpis z mikrobloga

@igik1234: według mnie te referendum to był akurat bardzo dobry plan pis. ( nie z mojej oceny moralnej, a po prostu strategicznie) Oni nie mogli na tym w żaden sposób przegrać. Już tłumaczę od strony ich "przegranej"
- wygrywają wybory , ale referendum nie ważne a Bruksela rząda relokacji imigrantów - no ale było referendum nie chcieliście głosować więc o co chodzi?
- wygrywają wybory, referendum nie ważne, ale i tak
@szynszyla2018 to referendum miało ma celu pozyskanie dodatkowych "legalnych" środków na kampanie i było jednym z jej elementów. Dobitnym dowodem na to jest to że dokładnie te same pytania padły w debacie TVP tylko w jeszcze debilniejszej formie. Gdyby było tak jak mówisz to PiS gotował by temat referendum 24/7 w tym momencie, a tak gada o tym tylko Macierewicz i każdy ma go w dupie nawet pisowcy. To tak samo jak
@Mintaa: Głosowałem w zabitej dechami wsi, mojej mamy pytali 2 razy czy na pewno nie chce tych kart do referendum, ojca tak samo. Mimo że od razu wyraźnie zaznaczyli że nie chcą, więc też próbowali wciskać. Zresztą widać to po frekwencji w tym przypadku:
Sejm/Senat 69,65%
Referendum: 63,16%
@igik1234: nawet jeśli to myślisz że teraz tego nie wykorzysta? Chcieli pozyskać hajs na kampanię i jeszcze zrobić sobie sposób na walkę z KO. To są dwie pieczenie na jednym ogniu. W tym momencie KO musiałby zrobić drugie referendum ale znając życie to zaś wyborcy pis zrobią na złość i nie przyjdą i zaś referendum będzie nie ważne xd jak w jakimś cyrku ( ͡ ͜ʖ ͡
Była masa zgłoszeń gdzie komisje nie wydawały albo od razu mówiły "Karty do referendum Pan nie chce prawda"?


@Mintaa: oczywiście to nadużycie, ale jak ktoś nie ma w sobie na tyle ogaru i pewności siebie, żeby odpowiedzieć "chcę" to niech się zrzeknie praw wyborczych.
@szynszyla2018 wiara w szachy pisowskie skończyła się gdzieś w okolicach 2020 gdzie Kaczyński swoimi "taktykami" stracił na stałe ponad 6% w sondażach. Tak samo jest z tym referendum, bez TVP temat jest martwy, a nie będą mieli TVP bo tam zaraz będzie zarząd komisaryczny. Ich jedyna szansa to to że obecna koalicja zacznie się żreć, inaczej możemy o nich zapomnieć.
@igik1234 to tylko durni wyborcy sami tak potrafią sobie odebrać głos. Można było normalnie zagłosować na ko i odpowiedzieć na referendum. Wiem że pytania były głupie ale przy tej frekwencji mógłby to być początek jakiegoś precedensu w tym kraju. A tak dalej będzie #!$%@?. Jednym obligatoryjnym referendum można by rozwiązać kilka światopoglądowych dyskusji w tym kraju. Ale po co skoro ludzie nie chcą tej formy rozwiązania problemu. Lepiej się kłócić kolejne dziesiątki