Wpis z mikrobloga

@WypadlemZKajaka: nadal nie mogę zrozumieć czemu zakazywać otwarcia sklepów zamiast ograniczenia ilości niedziel w miesiącu w które ktoś może pracować. Sklepy byłby otwarte w każdą niedzielę, a każdy pracownik miałby wolne minimum dwie niedziele.
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy jak ktoś ma mieć gwarantowane 2 wolne niedziele w miesiącu to powinno to obowiązywać w całej gospodarce - jak pracujesz w systemie prscy ciągłej to możesz mieć wolny tylko jeden weekend w miesiącu
  • Odpowiedz
Wystarczy jedna niedziela handlowa ale do wyboru i z wcześniejszym zgłoszeniem. I twardo kontrolowana i egzekwowana.


@wshk: I co? Klienci mają się do Biedronki zgłaszać i zapisywać, w którą niedzielę będa chcieli na zakupy przyjść?
  • Odpowiedz
@Shatter: a inne branże miały wolne niedziele za pośrednictwem PiSu, czy nie? Zaproponowałem coś takiego, bo jest dobrym modelem przejściowym pomiędzy tym co jest teraz, a do czego dążymy. Pretensje miej do PiSu i ich kolegów z solidarności, że przepchnęli takie gówno, które tylko irytuje Polaków
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy otwarcie sklepów w niedzielę i skończenie bzdurnego gadania o tym, że pracownicy handlu nie spełniają czasu z rodziną, przy jednoczesnym olaniu reszty społeczeństwa, w szczególności związanych z przemysłem, którzy mają skrajnie szkodliwe systemy pracy, ale wszystkim się to podoba.
Co 4 dni inna zmiana, zegar dobowy #!$%@?, życie towarzyskie #!$%@?, ale problemem jest to, że w patologicznych sklepach ktoś pracował wiedej niż 2 razy w miesiącu w niedzielę, no dajmy spokój.
  • Odpowiedz
@Shatter: No dobrze, ale chodzi mi o to, że Ci ludzie z handlu dostali już pewnego rodzaju przywilej braku pracy w niedzielę, chodziło mi o to, żeby im ten przywilej zamienić póki co na inny (2 wolne niedziele w miesiącu) a po kilku latach znormalizować to i zrównać z całą resztą. Uważam, że natychmiastowa zmiana nie byłaby dobra dla pracowników sklepów, skoro mają już w pewnym stopniu znormalizowany tydzień pracy. Wyobrażam
  • Odpowiedz
@Daqnny ja #!$%@? serio te niedzielę handlowe to MW być coś czego nam w poslxe brakuje? Po 5 latach nie możecie nauczyć się żyć bez tego gówna? Xd
Tusk dawaj podatek dla bogatych i bogatszych wtedy jesteśmy ziomy
  • Odpowiedz