Wpis z mikrobloga

Przejrzałam wyniki z wszystkich komisji z Zakopanego. Całe centrum Zakopanego, nie licząc jakiś wiosek przyczepionych na końcu świata typu Ustup, Harenda głosowało na Weronikę Smarduch z KO.
Nawet najbardziej góralskie ulice (Kościeliska, Droga do Tadziaków, Droga do Rojów itp.) wybrały opozycyjnych kandydatów (!)

Najwięcej głosów uzyskała Weronika Smarduch (KO) - 3307, drugi wynik ma Jakub Kot (KO) - 1957, trzeci Arkadiusz Mularczyk (PiS) - 1943 i Andrzej Gut Mostowy (PiS) - 1492.

Jej przewaga w prawie każdej komisji jest bardzo wyraźna - od 55% do 80% więcej niż najpopularniejszego kandydata PIS - Mularczyka.

Piszę o tym bo wiecie, na dniach będzie wycie że górale z Zakopanego to śmi@#$e i bastion PIS.
PIS u nas wygrało, dzieki zapadłej wsi i niewielkiej wg mnie ilości młodych przy urnach.

W mojej komisji niemal 80 frekwencja i najwięcej głosów na kandydatkę KO.
Górale odsunęli baronową Anne Paluch z sejmu.

https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/obwodowe/wyszukiwarka?dlugosc_strony=50&obszar=121701

#zakopane #wybory
arinkao - Przejrzałam wyniki z wszystkich komisji z Zakopanego. Całe centrum Zakopane...

źródło: 652bb840a35c5_o_large

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@arinkao bo za PiS są wioski wokół Zakopanego. Samo Zakopane ma dużo mieszkańców z Polski, turystów, miejscowi górale też są jakoś tak bardziej światowi. Podobnie jest z Bieszczadami, gdzie w odróżnieniu od reszty Podkarpacia wygrywa opozycja.
  • Odpowiedz