Wpis z mikrobloga

#wybory

Jak zwykle wielka emigracja z USA za PiS. Dla mnie ludzie powyżej iluś lat na emigracji nie powinni mieć prawa głosu, bo niby dlaczego. Przecież oni mogą głosować nawet po złości, coś w stylu walić, niech to zaorają całkiem.
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vanderwill: ja z kolei mieszkam od roku w Niemczech, po pobycie w Holandii i specjalnie jechałem na wybory 300km do Gryfina, żeby oddać głos przeciw pisiorom. To według Ciebie nie miałbym prawa tego zrobić? Głupia logika, bo wyjechałem przez to co odwalał pis, więc mam prawo odsunąć ich od władzy jak każdy obywatel Polski
  • Odpowiedz
@Vanderwill: Powinno być na zasadzie podatkowej z jakimś zapasem czasowym dla konktraltowcow, czasowych emigrantów czyli np można głosować do 5 lat od ostatniego PIT rozliczonego w PL.
  • Odpowiedz
Przecież oni mogą głosować nawet po złości, coś w stylu walić, niech to zaorają całkiem.


@Vanderwill: Zgadzam się, Ci co głosują po złości, czyli cały ruch "ośmiu gwiazdek" powinien nie mieć prawa głosu.
  • Odpowiedz
Moim zdaniem osoby ktore uzyskaly obywatelstwo innego kraju i tam na stale zyja, powinny miec zawieszone prawa wyborcze


@good: A co z ludźmi którzy wyjechali jakiś czas temu, bo nie mogli znieść rządów PiSu albo PO, a po zmianie władzy wracają? Co z ludźmi którzy uciekli z PRLu a później po zmianie władzy wrócili? Czemu mieliby nie miec prawa glosu przebywajac za granica (i w miedzyczasie uzyskujac obywatelstwo innego kraju)?
  • Odpowiedz
@nenene: 'nie placisz podatkow w polsce = nie masz prawa glosu, tak byc powinno' , płacisz podatki masz prawo głosu? To Ukraińcy również powinni móc głosować. Mądre wykopki po fakcie, jeszcze za 4 lata co najgłośniej szczekali na pis, będą szczekać na po.
  • Odpowiedz
@Strus: Jezeli ktos wyjezdza i uzyskuje obywatelstwo innego panstwa, to znaczy ze ma zamiar zostac tam na dluzej. Szczegolnie jesli jest to panstwo Unii Europejskiej, bo nie ma absolutnie zadnego problemu zeby siedziec sobie i pracowac w Holandii czy Niemczech i miec tylko polski paszport. Glosowac powinny osoby, ktorych dotyczy to bezposrednio, ktore odprowadzaja podatki na utrzymanie panstwa i rzadu oraz ktore maja mozliwosc zapoznac sie z realiami panujacymi na
  • Odpowiedz
ktore odprowadzaja podatki na utrzymanie panstwa i rzadu


@good: Czyli pozbawiamy tez kazdego kto nie pracuje prawa glosu, oraz kazdego kto pracuje w budzetowce? A zagranicznym obywatelom placacym podatki w Polsce nadajemy?

Jak ktos wyjechal 8 lat temu to jego pojecie o zyciu w polsce ogranicza sie do relacji znajomych i postow w internecie, to nie sa podstawy do podjecia swiadomej decyzji.


90% ludzi nie podejmuje prawdziwie swiadomej decyzji, bo
  • Odpowiedz