Wpis z mikrobloga

@Rad-X: bo to już dawno powinno być że dostajesz naklejki z hologramem i przyklejajasz. Masz tylko po jednej naklejce na rodzaj wyborów. Pewnie znajda się i tak debile co przykleja obie na sejm ale trochę więcej osób pomyśli że mam 2 naklejki i 2 karty to pewnie trzeba po jednej przykleić.
Do tego dużo mniejsze ryzyko że ktoś z komisji doklei naklejkę bo zajmuje to więcej czasu, jest bardziej widoczne no
najgorzej że ten błąd "głos na większą ilość kandydatów" można dorobić przy liczeniu


@Rad-X: raczej to ciężkie do zrobienia.
Ja bym dodatkowo wprowadził unikalny ID każdej karcie i po zanotowaniu można by sprawdzić w necie na kogo głos został zapisany. Nie miało by to wpływu na wynik wyborów, ale otwierało drogę by pozwać komisję, dostać nagranie z kamer itd.
@ToTrocheBardziejSkomplikowane
Żeby nie wiedzieć jak zagłosować, kiedy wszędzie w prasie i internecie o tym jest napisane. To takim osobą nie pomoże nawet ekran do głosowania, wg. mnie są to osoby które: "nie chcą głosować, ale nie wypada nie iść ", "osoby które przyszły ze znajomymi", "osoby które chcą pokazać że nie mają na kogo głosować" i pewnie osoby które się pomyliły czy też nie potrafią zagłosować.
to by Tobie dało możliwość późniejszej weryfikacji, ale nie miałbyś dowodu jak zagłosowałeś


@Rad-X: dlatego pisalem, ze wyniku wyborow nie zmieniamy, ale Pan co dopisal krzyzyk leci od razu do prokuratora