Wpis z mikrobloga

Trudnawe się wylosowało - przynajmniej z moim ograniczeniem rozumowania. Do rzeczy:

Chciałbym wziąć bezpieczny kredyt 2 procentowy, mieszkanie kosztuje 580k, moje możliwości kredytowe w BK2 w PKO BP (wiem, że najbardziej oblegany, ale doradził mi doradca kredytowy, a dodatkowo honorują wkład do 200k, zamiast do 20% wartości mieszkania) to około 430k (singiel). Jestem w stanie na te chwilę dołożyć 100k wkładu własnego.

Czy brakujące 50k jestem w stanie załatwić programem Mieszkanie bez wkładu własnego?
https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia/mieszkanie-bez-wkladu-wlasnego2

Próbowałem znaleźć info czy ta gwarancja jest możliwa tylko w przypadku kiedy kompletnie nie dokładam nic od siebie, czy jednak dziala też w przypadku jak posiadam jakiś wkład własny - bezskutecznie. Dodatkowo, jeśli możliwe jest takie połączenie, to rozumiem że de facto w PKO BP biorę kredyt na 480k, zgadza się?

Odnośnie programu Mieszkanie bez wkładu własnego, limit ceny nieruchomości (okolice Warszawy) mieści się w ustalonym, jednakże skorzystanie z tego programu nie pozwala mi nadłacić całości wcześniej niż po 15 latach?

Rozumiem, ze inne podejście czyli 430k kredytu i reszta programem mieszkanie bez wkładu do kwoty 580 (czyli 150k) nie wchodzi w gre, z powodu ograniczeń (ok. 25% kwoty mieszkania, a widełki są chyba od 20% do 30%)?

Jak coś pogmatwałem, to prosze nie strzelać.
Z góry dzięki za pomoc :)

#kredyt2procent #bk2 #bezpiecznykredyt #kredyt #kredythipoteczny
  • 3
  • Odpowiedz
Mnie w PEKAO tłumaczyła babeczka że w przypadku kredytu BK2% bez wkładu własnego możesz wziąć tylko 500k (czyli max dla singla w BK2%) - po prostu w ramach tego programu nie musisz wnosić żadnego wkładu. Nie dostajesz żadnej kasy na wkład, tylko gwarancję od banku gospodarstwa krajowego że w razie gdybyś miał problemy ze spłatą, to oni gwarantują pokrycie wkładu.
  • Odpowiedz
@DragoN1209 dopłata z tego programu musi mieścić się w Twojej zdolności więc ten program Ci nie pomoże. Jedyna szansa to próba zwiększenia przychodów żeby dostać 480k kredytu.
  • Odpowiedz
a dodatkowo honorują wkład do 200k, zamiast do 20% wartości mieszkania)


@DragoN1209: Wynika to z zasad programu Bezpieczny kredyt 2% i działa identycznie w każdym banku biorącym w nim udział.

Czy brakujące 50k jestem w stanie załatwić programem Mieszkanie bez wkładu własnego?


@DragoN1209: Niestety, ale nie. Gwarancja to inaczej poręcznie. Gwarancja wkładu własnego pozwala na udzielenie kredytu nawet na 100% wartości nieruchomości. Nie są to dodatkowe darmowe środki. Nie zwiększa
  • Odpowiedz