Wpis z mikrobloga

Hej hej.
Pracuje jako kierowca spozywki i to byla moja pierwsza zima. W pracy mam naped 4x4.
Szukam aktualnie samochodu dla siebie. Sytuacja jest taka, ze mieszkam dosc wysoko, ponad 1 km dosyc stroma serpentyna do gory.
Czy zwykly naped na przod + zimowki/ pigi wystarcza?
Wielu moich sasiadow ogarnia, ale ja mam pewne obawy zima- zwlaszcza, ze wyjezdzam do pracy o godzinie 3:30 w nocy.
Jakies porady odnosnie wyboru samochodu, Mirasy?
#norwegia
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Docent_Jan_Mula: praszam bardzo, slepne juz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@DeLorean cos konkretnego? Motoryzacja u mnie na poziomie 12 latka
@sylwester666 napisalem, ze szukam samochodu dla siebie, w domysle prywatnego. Nie ma nic wspolnego z firma, kilometrazem i innym shitem. Cche byc tylko pewny, ze zjade z domu na glowna droge ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@DeLorean: Moge Cie jeszcze prosic o wyjasnienie mi troszke bardziej szczegolowo eu godkjent? Ten np ma za kolejny miesiac. Nie wyjda czasami kwiatki na kontroli i np nie bede musial wpakowac kolejnych 10-20k?
  • Odpowiedz
@DominiCanes nic nie wiem na temat przeglądów w Norwegii, ale u nas jest zwyczajem jeździć na stację diagnostyczna przed zakupem żeby auto sprawdził diagnosta, może u was też tak się da?
  • Odpowiedz
@DominiCanes: najprawdopodbniej wyjdą, dlatego ktoś go sprzedaje.
w NO masz przegląd (eu kontroll) co dwa lata, i jest miejscami bardziej czepialski niż polski.
Jeżeli nie zrobisz sam czegoś (typu wymiana hamulców) to koszty u mechanika mogą być spore.
najlepiej szukaj czegoś z minimum 12 miesięcy wanym eu checkiem i pojedź do mchanika w PL jak pojedziesz na wakacje ;)
  • Odpowiedz
@DominiCanes: Normalne auto z napędem na przód i awaryjnie się zaopatrz w jakieś lekkie łańcuchy - wystarczy na bank. Jak sąsiedzi ogarniają to znaczy, że da rade. Ważne żeby mieć dobre opony (kolce są na oblodzenia, na śniegu nie mają znaczenia). Wiadomo że 4x4 będzie pewniejsze i łatwiej pojedziesz jak będzie słabo, ale jest też więcej rzeczy ktore moga się potencjamnie popsuć i zużywają więcej paliwa.

Jak to Twoja pierwsza zima
  • Odpowiedz