Wpis z mikrobloga

Kilka słów na temat aktualnej sytuacji w serii gier battlefield.Omawiana platforma PC Jestem wielkim fanem tej serii i gram po trochu w każdą z "nowszych" odsłon. Swoją przygodę zacząłem z BF3, w której osobiście kiedyś bawiłem się najlepiej ze wszystkich części, ale swój wpis zacznę od gry BF4.

Czemu od BF4? Bo moim zdaniem można śmiało nazwać tę część gry za kontynuacje poprzedniej części, lub inaczej za BF3 na sterydach. Aktualnie w BF4 jest dużo graczy i nie ma problemu ze znalezieniem gry, mimo że gra ma 10 lat to jest nadal kochana przez społeczność, która tworzy serwery oraz dba o nie, zapewniając zupełny brak cheaterów i odpowiedni balans rozgrywki. Gra na dzisiejsze czasy wygląda bardzo dobrze (4/6), i raczej każdemu powinna odpalić na najwyższych ustawieniach graficznych przy pełnej płynności, optymalizacja jest idealna, a rozgrywka bardzo dobrze pokazuje jak wygląda battlefield. Fizyka i silnik gry jest na wysokim poziomie. Czasy w grze współczesne.

Battlefield 1, zupełnie odmienna część gry, niemająca za dużo wspólnego na pierwszy rzut oka z częściami poprzednimi, gra z 2016 roku, wygląda bardzo dobrze (6/6), silnik graficzny został bardzo dobrze poprawiony, gra wygląda wyśmienicie i mimo wieku, ciężko znaleźć grę która jej dorównuje graficznie. Wojna totalna, wszystko prowadzone na nawet małych mapach, z piękną grafiką, dobrą dynamiką rozrywki oraz co najważniejsze! Na dzień dzisiejszy grę również tworzy społeczność, serwery są ewidentnie prywatne, są admini, przez to brak cheatów, na "za ciasnych" mapach najmocniejsze bronie są blokowane, rozgrywka i balans są zrównoważone, czasy pierwszej wojny światowej.

Battlefield 5, gra która nie ma tak dobrego klimatu jak BF1 została jeszcze bardziej ulepszona graficznie (6/6), został pierwszy raz konkretnie przebudowany HUD, w tej grze zaczęto do rozgrywki solidnie dodawać postacie kobiet, widać wymuszane równouprawnienie, widać również pierwszy raz od wielu edycji solidnie przebudowano polskie odgłosy, które już nie sprawiają wrażenia wypowiadania przez żołnierzy tylko przez aktorów, gra ma ogromny problem z cheaterami, twórcy zapomnieli o tej grze a na każdym serwerze oficjalnym (jest bardzo malo albo prawie brak serwerów społeczności) znajdzie się conajmniej 1 cheater, dosłownie ludzie smigają przez mapy z aimbotem i kończą gry ze statami 100+/0. Ciężko się w tej grze dobrze bawić z tego powodu, mimo że spędziłem w niej mnóstwo czasu, to najlepsze wspomnienia mam przed premiera BF2042, gdyż wtedy nie było tyle cheaterów.

Battlefield 2042, gra która zaliczyła mega fail przy starcie, aktualnie można ją kupić za parenaście złotych, za chwilę pewnie będzie za 5 złotych lub F2P a twórcy zarabiają na sezonowym karnecie, z resztą to pierwsza część która to wprowadziła, brakuje mi tu edycji Premium z poprzednich gier gdzie odblokowało się w pełni zawartość, gra według mnie grafika jak i fizyka silnika zrobiła z dwa kroki wstecz i to pewnie na rzecz map na wielką skale oraz 128 graczy. Gra ma swój klimat, akcja dzieje sie w czasach prawie współczesnych, jest wiele nowoczesnych broni, gra jest ciągle poprawiana od 2 lat, gdyż premiera byla w 2021. Nie ma za wiele cheaterów, przynajmniej są banowani, destrukcja otoczenia jest na bardzo wysokim poziomie, jak i detale, ogólnie fajnie się gra w battlefielda który jest jeszcze wspierany przez twórców. Optymalizacja jest okej, chociaż jest to najbardziej wymagający BF (najbardziej cierpi CPU), feeling z gry jest okej, tryb hazard raczej nie wypał, jak i reszta pobocznych, wiadomo że większość graczy spotka sie na podboju i przełamaniu, i wielu ludzi dalej wybiera tryb na 64 graczy niż na 128.

Jest jeszcze BF Hardline, ale w nim w godzinach szczytu jest około 200 graczy online, także ciężko coś sie na jego temat wypowiedzieć, taki BF4 w innym świecie :D

Takie moje małe spostrzeżenia.

#battlefield #bf #bf2042 #bf1 #bf4 #bf5 #bfv #gry #ea #dice #przemyslenia
  • 12
@Undying: bf4 to ulepszony graficznie i pod względem fizyki bf2, w bf3 wycieli sporo rzeczy z bf2 i potem oddali to w bf4. Cheatrów w bf4 jest pełno, tylko korzystają z wall hacków,steady aim,hold breath itp które są odpowiednio ustawione i tego tak nie wychwycisz.
W bf namiętnie grałam od serii bf2 w kilku klanach i nawet byłem w to dobry, nie lubię cheatów bo zabawa traci sens.
I naprawdę byłem
@Doment wiesz co miałem na myśli, w bf5 boty niszczą rozrywkę, teleportują się po mapie i walą same dyńki, w bf4 ktoś kto leci w chu*a może najnormalniej zostać zbanowany przez admina i tyle.
@Undying: Może jeśli zostanie wykryty, a ludzie oszukują aby nie zostać złapanym a to co opisałem ma ogromny wpływ na statystyki w grze, o czym przekonałem kiedy w moje ręce wpadły owe cheaty, a bez nich na serwerach byłem bardzo często w top.
Zaś po odpaleniu tych cheatów nagle uświadomiłem sobie jak wielu szczególnie top tnie w hu. .
Żyłem w błogiej nieświadomości podobnie jak ty, nie zdając sobie sprawy ze
@Doment: Niestety, ale czy ktoś ma cheaty czy nie nie tak łatwo zweryfikować. W BF3 oprócz tradycyjnych aimbotów, wallhacków są chociażby cheaty na latanie jetami (speed hack,) które dobrzy piloci potrafią zweryfikować jak i na tiviki, które już nie tak łatwo zweryfikować. No, ale i tak najgorsi idioci co się nie kryją i latają po mapie z teleport hackiem i mają damage hack.

Do tego macro (brak odrzutu w broni jak
@Doment: Zależy o której wersji mówisz. Ja mam przegrane w BFy dobre kilka tysięcy godzin no i w bf4 nie mam problemu skończyć na TDM rundy ze statami rzędu 80-10. Albo na lockerze 150-30. Tyle się nagrałem w tę grę, że jak dostanę strzała i widzę killcam, to jeśli ktoś ma aima czy triggera to w sumie od razu to widzę, bo nie ma naturalności w tych killach.
@piwakk: ech, pisałem o nie używaniu aimbota ale wallhacka, jak i nie męczenia się(zapomniałem nazwę), braku odrzutu po strzałach.
I tego na killcam nie wyczaisz.

O tym pisałem. aimbot jest perfidnym cheatem,łatwym do wychwycenia.
Ale pisałem o tym wcześniej.( ͡° ʖ̯ ͡°)
jeśli byś przeczytał co pisałem to byś nie pisał mi tego posta.

A cała dyskusja tyczy się tego że @GammaQlaff: napisał że w bf4
@Doment: No nie, odpisałem do całości twojej wypowiedzi ;) Chociażby:

Zaś po odpaleniu tych cheatów nagle uświadomiłem sobie jak wielu szczególnie top tnie w hu. .


No nie tnie. Są po prostu lepsi od ciebie.

WH naprawdę też łatwo wykryć, bo w 99% debile tego używają.

Cziterzy są, ale szybko dostają bana.
@Doment: Naprawdę przegrałem w serię BF wiele tysięcy godzin, bardzo często z dobrym wynikiem, więc mogę się wypowiedzieć ;) Zwłaszcza, że wiele dobrych lat byłem też adminem i często oglądałem ludzi.
@Undying: właśnie że w bf1 jest pełno cheaterów i nie chodzi mi o dobrych graczy tylko takich co latają na teleporcie po całej mapie i jednocześnie podnoszą wszystkich ze swojej drużyny, zmieniają drużynę kiedy chcą jak i zabijają wszystkich na różne sposoby np strzelając granatnikiem z karabinu na karabinie maszynowym jakby strzelali z normalnego magazynku, idzie wyłapać heada jak jesteś w pojeździe itp.