Wpis z mikrobloga

#xbox #gry #forza Znowu rozczarowanie, granie na kierownicy to jakaś pomyłka. Nie wiem co za debil robił model jazdy ale obok AC/ACC czy iRacing to nawet nie stało. Ja wiem, że ta gra to simcade i jest głównie robiona do grania na padzie ale nie można było zrobić porządnego modelu jazdy pod kierownicę? Robili tę grę tyle lat a dalej są stare, źle zeskalowane modele aut z poprzednich odsłon. Mamy też tarki śmierci i to jest czyste złoto! Najeżdżasz na prawie płaską tarkę i masz z dupy nadsterowność z której już nie wyjdziesz. Wozy sprawiają wrażenie pływania a nie twardej jazdy. Muszę też dodać to, że gra na PC ma bardzo duże problemy wydajnościowe a na konsoli chodzi wspaniale. Do tego można dodać sporo bugów i debilne AI które było zapowiadane na rewolucyjne w serii a zachowuję się jak by Cię w ogóle nie widziało, taranuję i spycha co zabiją imersję i jakiekolwiek fair play ściganie. System kar to też niezła parodia bo też był zapowiadany jako sztos a wygląda to tak, że jedziesz czysto po czym wpada w Ciebie bot albo inny gracz na multi i to Ty dostajesz karę bo mogłeś uniknąć kolizji xD Generalnie to jak ktoś chcę sobie pojeździć na kamerce "pościgowej" na padziku to będzie mu się podobać ale jak ktoś oczekuję dobrej zabawy na kierownicy to będzie spory zawód bo FFB też leży i kwiczy. Jeśli ktoś kocha ryk silników to też będzie zawiedziony bo Forza zrobiła to kompletnie na #!$%@? i nawet nie będę o tym pisać bo szlag mnie trafia jak brzmią niektóre auta. Zostaję tylko czekać na AC 2.
Morty1337 - #xbox #gry #forza Znowu rozczarowanie, granie na kierownicy to jakaś pomy...
  • 2
@Morty1337 z większością się zgadzam. Sam się zdziwiłem jak po najechaniu na ostatni kerb w Maple Valley momentalnie mnie zespinowało. Skopiowałem sobie konfig z neta i jest lepiej niż na domyślnych. AI faktycznie lubi break testować w apexach szybkich zakrętów.
Zauważyłem też, że auta z sekwencyjną skrzynią, a szczególnie GT3 prowadzą się bardziej realistyczne niż cała reszta. Nawet w miarę podobnie do simów. Brzmią też lepiej. Być może poświęcono im więcej uwagi,