Wpis z mikrobloga

Dzień 11 - 100 Dni do WILD

Cześć. Poszedłem spać 23:00, pobudka 5:30.
Po wstaniu szybka toaleta i od razu przystąpiłem do ssild'a. (link do poradnika: https://www.reddit.com/r/LucidDreaming/comments/18h2bi/ssild_official_tutorial_20/?share_id=rIX_6JtVTJCRuikAAMkde&utm_content=2&utm_medium=android_app&utm_name=androidcss&utm_source=share&utm_term=1)

Streszczając poradnik: jeden cykl = (są w nim zawarte 3 czynności: obserwowanie "obrazu" za powiekami, obserwacja zmysłu słuchu, obserwacja odczuć w ciele (kontakt z pościelą).

Kładziemy się w wygodnej pozycji, wykonujemy 6 cykli, z czego każde z ćwiczeń przez 15 sekund (nie liczymy, tylko szacujemy na oko). Następnie wykonujemy 4 cykle, z czego każde z ćwiczeń przez 30 sekund.

Jeśli nie będziemy w śnie, to idziemy spać.

Bardzo przyjemna technika, niestety i ona w moim dziwnym przypadku nie zadziałała Very Happy
Wykonując obserwacje obrazu za powiekami dostrzegłem pod koniec takie bielsze smugi, nie wydaje mi się żeby to były hipnagogi ale było to coś nowego więc się tym dziele.

Jeśli chodzi o słuchanie, to żadnych dźwięków również nie doświadczyłem.

Odczucia w ciele dokładnie tak samo, zero uczuć opadania itp.

PODSUMOWANIE:
Jutro spróbuję wstać o 1:30 stosując tą samą technike.
#sen #luciddream #luciddreaming #wyznanie #samorozwoj #wild #zdrowie #ld
  • 3
@Dejdwid96: Jeśli chodzi o dźwięki to można słuchać np. bicia serca dotyku poczuć to co jest pod palcami, chyba też autor mówił że jak nic nie widzisz to nie powinieneś się zmuszać. Ja bym jeszcze na Twoim miejscu spróbował FILD i CANWILD
@Dejdwid96 Wg Twojego opisu to całe ćwiczenie ma trwać 4,5 min. Ciężko będzie w tak krótkim czasie zasnąć. Średnio zdrowy człowiek zasypia wieczorem 15 min. a więc wtedy kiedy presja snu jest największa. Kiedy już przespało się kilka godzin ponowne zaśnięcie może zabrać jeszcze więcej czasu.
Poza tym wydaje mi się że zbyt często zmieniasz techniki, kotwice itp. Techniki oneironautyczne to techniki behawioralne a nie jakieś psychodeliki i one wymagają dużej ilości