Wpis z mikrobloga

Pytanie Czy znacie kogoś kto głosuje na PO, albo Lewicę? Ja znam samych starych dziadów co oddają głos na PiS, oraz młodych podzielonych pomiędzy Trzecią Drogą a Konfą... Kim w takim razie są wyborcy PO i Lewicy?
  • 9
@ziomus13: "Nikt kogo znam nie głosuje na tę partię. Jakim cudem została wybrana?"

Twój błąd poznawczy nazywa się "Fałszywa powszechność". Poczucie wynika z tego, że obracasz się zwykle wśród ludzi o podobnych poglądach, podobnym tle klasowym, majątkowym, podobnym miejscu zamieszkania, wykształceniu i zawodzie.

Twoje otoczenie nie odzwierciedla całego przekroju społeczeństwa.
TheTostu - @ziomus13: "Nikt kogo znam nie głosuje na tę partię. Jakim cudem została w...

źródło: Screenshot 2023-10-13 at 10.03.07

Pobierz
Pytanie Czy znacie kogoś kto głosuje na PO, albo Lewicę? Ja znam samych starych dziadów co oddają głos na PiS, oraz młodych podzielonych pomiędzy Trzecią Drogą a Konfą... Kim w takim razie są wyborcy PO i Lewicy?


@ziomus13: Ja znam takie osoby.
@telemach20

Ja mam zamiar głosować na lewicę, nie wstydzę się tego, z mojego okręgu kandydat na liście lewicy wydaje się być najbardziej ogarnięty.


Ale Ty wiesz, że de facto głosujesz na daną partię i tak naprawdę poziom ogarnięcia konkretnego kandydata nie ma nic do rzeczy?
Jak będzie posłem to w najważniejszych sprawach i tak będzie musiał głosować według linii partii. Jeżeli program lewicy Ci odpowiada to OK, jeżeli jednak kierujesz się tylko