Wpis z mikrobloga

Orientował się ktoś w suchych tynkach - płytach gipsowych zamiast zwykłych tynków w budowanym domu?
Przeglądając posty z budów natrafiłem na zdjęcia właśnie płytami gk zamiast tynków.
Na papierze wygląda wygląda to ciekawie. Na wszystkich forach pytania o nie zawsze sprowadzają się do odpowiedzi "tylko CW", jednak trafiłem na post gdzie ktoś pisał że po zrobieniu GK robiłby tylko takie w następnym domu.

W moim przypadku i tak miałyby być tynki gipsowe (CW odpadają) więc aż takiej różnicy praktycznej między nimi a płytami GK by nie było. Poza tym to parterówka, wszystkie pokoje w równym prostokącie bez jakichś docinek, ściany z Ytonga więc możnaby kleić na grzebień. Cena to jakieś 30-50% zwykłych tynków gipsowych.
Na YT znalazłem jakieś filmy z montażu, ale wszystkie klejone na placki których wolałbym uniknąć.

#budujzwykopem #budownictwo #budowa #remontujzwykopem
Zabi96 - Orientował się ktoś w suchych tynkach - płytach gipsowych zamiast zwykłych t...

źródło: temp_file252497012404291231

Pobierz
  • 10
@Zabi96 zaraz dostaniesz odpowiedź że tracisz powierzchnię.
A płyty są bardzo spoko. Raz mi się tylko zdarzyło że trochę był inny odcień farby na szpachlowych połączeniach.
@AdamES właśnie przy klejeniu na grzebień na prostych nowych ścianach różnica grubości byłaby max jakieś 1-1,5 cm, przy domu 130m to pomijalne

Temat wykończenia i malowania pomijam bo sufity i tak będą z GK i można to wykończyć tak żeby nic nie przebijało
@Zbyszek_Kudriawcew równie dobrze można i GK malować bez gładzi po dobrym przygotowaniu

@hszan mam na miejscu sprawdzona ekipę która robi tylko gipsy, może wejść kiedy będę chciał i w niższej cenie za m2 niż rynkowa.
Do CW musiałbym kogoś szukać a na myśl o tym po tych wszystkich historiach w internecie boli mnie już głowa, nie dość że nie zrobiliby tak że i tak musiałbym kłaść gładź to jeszcze w warszawskiej cenie
@Zabi96: hm, az tak zle na rynku tynkarzy? Teraz chyba maja troche mniej pracy, to tez stawki bardziej konkurencyjne.
Mialem tynki gipsowe i strasznie delikatne byly, nie zrobilbym ich ponownie. Co miesiac chodzilem na obchod ze szpachla ¯\(ツ)/¯