Wpis z mikrobloga

Zakupiłem 3 lata temu na firmę telefon oraz słuchawki. Ostatnimi czasy zakupiłem na firmę nowiutki telefon i ponownie nowiutkie słuchawki (świeże modele). Poprzednie chcę oddać niespokrewnionej partnerce w formie darowizny, bez żadnych pieniędzy. Rozumiem, że mam to odnotować dowodem wewnętrznym płacąc do tego podatek VAT? Łączna kwota mojej wyceny za oba przedmioty to 1500 zł. Czy coś jeszcze należy spisywać?

#jdg #firma #ksiegowosc #darowizna #podatki #rachunkowosc #kosztyfirmy
  • 15
  • Odpowiedz
  • 0
@damian44__ jak chciałem raz odsprzedać na fakturę słuchawki zakupione na firme to księgowa mi powiedziała żebym się w to nawet nie bawił xd
  • Odpowiedz
@damian44__: Nie słuchaj ludzi tutaj, im skoda oddać kilku zł urzędowi a potem płacz jak kontrola przyjdzie. Sama utylizacja to też musi być potwierdzona w papierach telefon to elektronika której nie mozna wyrzucić po prostu do kosza więc potrzebny jest dokument powierdzający oddanie do utylizacji np z ekoportu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Fazii: Wszystko spoko, ale co w przypadku kontroli i pytania - a gdzie Pan ma telefon albo te słuchawki, co tu w koszty są wliczone? Zniszczone? Proszę pokazać dowód, że zniszczone - zdjęcie itd. itp. Jak się wtedy wytłumaczyć?
  • Odpowiedz
@rwrcrw: xD Ludzie myślący że US #!$%@? się do nich o jakieś śmieci za 200zł. Martwić to bym się zaczął gdybym w mieście do 50k mieszkańców nie wykazał miliona, kwoty pokroju do 100-200k przechodzą bez echa.
  • Odpowiedz