Wpis z mikrobloga

Wykopki z lewej strony / centrum wypowiedzcie się proszę bo nie wiem
Co jest lepsze:
- głos na Konfederację
- niepójście na wybory

Z założeniem że inne opcje odpadają, z innymi partiami niż Konfederacja mi nie po drodze -- socjaliści.

W jakimś teście światopoglądowym mi wyszło że jestem konserwatywnym liberałem, prawa dolna ćwiartka kompasu.

Z jednej strony głos na Konfederację to mniejszy % dla PiSu a najważniejsze w tych wyborach to odsunięcie PiS od władzy. No i przy okazji zgadzam się z Konfą jeśli chodzi o gospodarkę czy politykę klimatyczną. Najważniejsza dla mnie w polityce jest gospodarka na ten moment, kwestie światopoglądowe jak aborcja są drugorzędne (osobiście chciałbym żeby aborcja była legalna do 12 tygodnia, no ale trudno).

Z drugiej strony wiele z Was mówi że Konfederacja wejdzie w koalicję z PiSem. Jeśli to prawda, to głos na Konfederację nie byłby odsunięciem PiSu -- wręcz przeciwnie. Ale ostatnio jeden Mirek proponował wszystkim zakład o to i jakoś mało chętnych było postawić 1000zł na cele charytatywne że ta koalicja będzie. Więc Wasze przekonanie wydaje się słabe. No i też chciałbym wierzyć że takiej koalicji nie będzie. Chociaż jak się okaże że to jedna możliwość na stworzenie rządu to nie wiadomo... (a rozważał ktoś wgl opcję KO+Lewica+TD+Konfa jako rząd?)

#neuropa #4konserwy #wybory #pis #bekazpisu #bekazprawakow #bekazlewactwa #polska
  • 16
@mtmtk weź po prostu zagłosuj przeciw a nie za. Co za problem? Konfa ryzykowna do czego sam doszedłeś więc zostaje coś z pozostałych partii. Nie patrz na ich program bo to i tak TYLKO program. Skup się na głównym celu czyli odsunięciu pisu.
@mtmtk: skoro nie wiesz co to jest socjalizm, to lepiej nie idź na wybory


@kurczok: Głównie chodzi mi o to że Konfederacja chyba jako jedyna (?) mówi w tej kampanii o obcinaniu wydatków, co uważam że jest konieczne potrzebne dla naszej gospodarki. Wszyscy inni mówią że chcą utrzymać obecne socjale. Plus pomysły w stylu BK0%, come on.
Konfa twierdzi coś w stylu "no jeśli będą pieniądze to utrzymamy" (czyli nie
Ale ostatnio jeden Mirek proponował wszystkim zakład o to i jakoś mało chętnych było postawić 1000zł na cele charytatywne że ta koalicja będzie.


@mtmtk: Akurat ktoś tam się zgodził :)

Ogólnie iść na wybory i zagłosować. Chcesz głosować na koalicjantów pisu - trudno. Ale to Twoje prawo, by głosować.
@wstanczyk: W sumie może ta TD nie brzmi źle... No i głos na nich obniża ryzyko że nie wejdą do sejmu (a to by było chyba najgorsze jeśli chodzi o główny cel czyli odsunięcie PiSu). Niestety bardzo mi się nie spodobała wypowiedź Hołowni o likwidacji gotówki. Ale Dziambor i Petru brzmią zachęcająco.
@mtmtk: Wczoraj miałem dokładnie taką samą rozkminę. Konfa lub TD, która na początku u mnie odpadała, ze względu na PSL. Chłopaki mnie uświadomili, że to tylko start ze wspólnej listy, a nie pełnoprawna koalicja. Sprawdziłem kto u mnie w okręgu startuje w TD z jedynki i jest to osoba z PL2050, a nie z PSL. Dodatkowo TD w moim okręgu z ponad 80% prawdopodobieństwem zdobędzie 1 mandat, więc przekonało mnie to
@mtmtk

Niestety bardzo mi się nie spodobała wypowiedź Hołowni o likwidacji gotówki.


Następnego dnia Hołownia się wycofał z tego tłumacząc to nie zrozumieniem pytania, a ja to nazywam mentznenowskim żartem z taką różnicą, że w porównaniu do Mentzena już nigdy nie wrócił do takiej deklaracji

A wracając do głównego wątku to paradoksalnie nie wejście Konfederacji do sejmu może pomóc odsunąć PiS od władzy. Mandaty konfederacji na oko zostaną po równo podzielone pomiędzy