Wpis z mikrobloga

Chyba pierwszy raz w życiu realnie rozważam oddanie mojego głosu na Lewicę podczas #wybory

Zacząłem słuchać więcej ich wypowiedzi i z wieloma sprawami się nie zgadzam ale chyba najwięcej ich postulatów finalnie do mnie trafia.

Mam jednak prośbę:
Wytłumaczy mi ktoś jaki stosunek #lewica ma stosunek do inwestycji w #wojsko czy kluczowe inwestycje gospodarcze, które nie leżą w interesie niemieckim jak np. Rozbudowa terminalu kontenerowego \ portu w Świnoujściu?

Mile widziane jakieś linki do wypowiedzi przedstawicieli lewicy dla potwierdzenia.
  • 13
lwica haha , myslalem ze juz nikogo nie nabiora
PAMIETAJ DOZYWOTNI LOCKDOWN I ZABRANIE PRAW OBYWATELSKICH dla tych ktorych nie biora udzialu w eksperymwncie...100% bezpieczenstwa i odoornosci ;)) hihi
via Android
  • 0
@Szarozielony chyba głównie przemawia do mnie temat zniesienia przywilejów podatkowych kościołów i związków wyznaniowych.

Dodatkowo, chociaż sam jestem chyba jeszcze wierzący (ale leczę się z tego z każdym rokiem bardziej) to uważam, że jasny rozłam kościoła od państwa jest kluczowy dla prowadzenia rozsądnej polityki nawet wewnętrznej. Np. Klauzula sumienia u lekarzy jest dla mnie absurdem, tego moja wiara (choć słaba) jednak nie potrafi wytłumaczyć.

Zwiększenie limitów specjalizacji lekarskich to też coś co
via Android
  • 0
@kwiat_2_0 no właśnie nie spodobało mi się to co usłyszałem od nich w sprawie wojska podczas debaty.

Nie mogłem natomiast oglądać całej debaty i może mi coś umknęło w sprawie np. Terminalu w Świnoujściu.

Dzięki, za brak bezpośredniego ataku i chęć merytorycznej odpowiedzi. Jak patrzę po innych komentarzach to nie jest to popularna postawa.
via Android
  • 0
@Szarozielony dlaczego całą moją wypowiedź spłyciles tylko do tematu kościoła?

Temat służby zdrowia bardzo do mnie przemawia.
Temat edukacji też.
Sam temat kościoła kryje pod sobą masę poważnych problemów i nie jest to tylko "bo kościół" tylko problem wykorzystania wyznania do celów propagandy i naganiania sobie elektoratu.
Struktura naszej polskiej demografii sprawia, że poważnie martwi mnie to w jaki sposób cele partyjne aktualnie rządzących są realizowane poprzez mariaż z kościołem.

Odpowiedziałem na
@inny_89 niestety, nie można od Lewicy oczekiwać dobrego planu na obronność i gospodarkę, biorąc pod uwagę ich stosunek do obrony granic i ich ogólną, ""pokojową"" retorykę i bezradność wobec podstaw ekonomii.

Lewica to prawdopodobnie jedyna partia gorsza od PiS-u.
@inny_89: Rozdział Państwa od kościoła postuluje też Trzecia droga, w programie widziałem też że dość sporo rozpisują się na temat inwestycji wojskowych, może warto byś zerknął.