Wpis z mikrobloga

Hamas przeprowadził terrorystyczny atak, w którym zabił kilkuset Izraelczyków. Dlatego właśnie teraz Izrael w ramach zemsty bombarduje strefę Gazy i wymorduje kilkanaście tysięcy Palestyńczyków w tym dzieci. Z tym że to już nie jest terroryzm i zbrodnie wojenne tylko coś innego, to metafizyka xD. Odcięcie dwóch milionów ludzi od wody, prądu i dostaw żywności to też ciekawa sprawa. Dziwnym trafem media zachodnie coś są cicho na ten temat. Widocznie wujek z ameryki dał przyzwolenie, a to przecież on decyduje o tym kto może popełniać zbrodnie wojenne.
#izrael
  • 106
@Szinako: ciekawe jest ilu ludzi wspierajacych ukraine nie wspiera palestyny - hipokryzja i watpliwa moralnosc zachodnich glosow stawia sprawe w oczywistym swietle, poniewaz nigdy nie chodzilo o jakis wyzszy cel, jedynie emocje i powtarzanie propagandy, ktora kaza mielic ulubione jej dostarczyciele
@Szinako: mnie już i tych dzieci nie jest zal bo widziałem jak już kilka pokoleń terrorystów z nich wyrosło na przestrzeni ostatnich 40 lat. Żal tylko tego że to się tak ciągnie i po trochu to cierpienie przelewa. Powinni raz a dobrze tam wjechać i rozwiązać tą kwestię na zawsze
@qrak01 Dodam, że można mieć różne tezy, wątpię aby to miało przykryć to co się dzieje u władzy, bo się sypie i mieć pretekst na atak na gaze, ale wielce wysoce jest, że Izrael po prostu skompromitował się i zaspał atak. Hamas zyskuje popularność i dotacje z krajów arabskich, a palastenczykow określają siebie, jako męczennicy. Nie wiem czy w taką gęstość będzie wchodził lądowo Izrael a jeśli to jak daleko wejdzie.
@Szinako: Mossad widział o ataku. Izrael poświęcił swoich obywateli aby teraz raz na zawsze zburzyć strefę gazy a palestyńczyków poddać eksterminacji lub zmusić do ucieczki. Narazie wszystko idzie im zgodnie z planem, a z racji zbrodni ostatniego ataku Hamasu umyją ręce pod pretekstem walki z terroryzmem, a większość państw nawet nie piśnie.
@wolny_kot: Czyli Niemcy stosujący w Polsce odpowiedzialność zbiorową robili dobrze gdy mordowali złapanych cywilów na ulicy za jakiś atak w całkowicie innym miejscu? Izrael odciął dwa miliony ludzi od wody, prądu i jedzenia to jest zaplanowane ludobójstwo, a nie żadna akcja wymierzona w Hamas. Izrael łamie też przy tym traktaty międzynarodowe i świadomie popełnia zbrodnie wojenne.


@Szinako: To jest złe porównanie, gdyż izrael nie morduje cywilów z łapanki. To raczej
@Szinako: Palestyńczycy zaatakowali wpierw festiwal muzyczny zabijając ponad 260 młodych głównie cywili (ponad 90%), skupili się tez na gwałceniu młodych kobiet na miejscu i porywaniu ich do Strefy Gazy - według donosów świadków były transportowane już z zakrwawionymi nogami, bo tam gwałt jest narzędziem. Tam nie ma podziału na dobrych i złych, obie strony są siebie warte i obie chętnie zabijają cywilów.
Dlatego właśnie teraz Izrael w ramach zemsty bombarduje strefę Gazy i wymorduje kilkanaście tysięcy Palestyńczyków w tym dzieci


@Szinako: te dzieci za kilka, kilkanaście lat będą gwałcić i obcinać głowy a na końcu zginą śmiercią męczeńską.
Nie wiem czy w taką gęstość będzie wchodził lądowo Izrael a jeśli to jak daleko wejdzie.


@cajberpanku:
Na tą chwilę jedyne co Izrael robi to przygotowanie na potencjalną inwazję innych krajów arabskich i lądowa inwazja na gazę.

Planują wjechać czołgami jak się zbiorą, a obecność Amerykanów studzi nieco Libię i Egipt. A co planują Żydzi? Nie wiem, ale wydaje mi się, że wyparcie 2 mil ludzi z Gazy do Egiptu, przez