Wpis z mikrobloga

Na recepcie mam wypisane aby brać 3x dziennie Tramadol ale mam wątpliwości co do tego czy warto brać go np. na noc gdzie nie odczuwam bólu (rwa kulszowa, w pozycji leżącej nie boli i śpię bez bólu)? Bo w sumie nie powiedzieli czy doraźnie w razie bólu brać do 3 tabletek dziennie czy koniecznie 3x dziennie jak inne leki. Ma to jakieś właściwości prócz tylko uśmierzanie bólu? Prócz tego mam zastrzyki z diklofenakiem i na noc tyzanidyna.

#lekarz #medycyna #farmacja #zdrowie #szpital #leki #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 8
  • Odpowiedz
Według zaleceń lekarza to 3x dziennie, z doświadczenia jak wieczorem nie boli to nie łykaj, opio to dosyć przewalone substancja i łatwo się w nią wkopać
  • Odpowiedz
  • 0
@drakan8: ok, tak też właśnie myślałem, brak jak potrzeba, z wkopaniem się do daleka droga raczej, to mała dawka i w sumie nic po niej nie czuje, a ból uśmierzyło tylko trochę i na niedługi czas
  • Odpowiedz
Ma to jakieś właściwości prócz tylko uśmierzanie bólu?


@Vadzior: podnosi serotoninę, i do tego fajnie się po nim zasypia. Poza tym uzależnia. Więc kiedy nie musisz, to lepiej nie bierz.

  • Odpowiedz