Wpis z mikrobloga

Totalnie nie popieram ruskiej Konfederacji, ale uważam, że Bosak wypadł na debacie jednak najlepiej. Krótko, rzeczowo, z zarzutami do wszystkich, ale bez personalnych wycieczek, opanowany.
Tusk wypadł dość blado jak na niego. Nie wykorzystał oczywistej okazji o "obronie nad Wisłą", gdzie mógł odbić piłęczkę.
Morawiecki w ogóle niepoważny i sztuczny, "Tusk" padło więcej razy niż w przeciętnych wiadomościach, a to było tylko 7 minut...
Hołownia OK, moim zdaniem solidne drugie miejsce, bo potrafił ciekawie zaprezentować swój program.
Lewica, cóż, za dużo chyba wąskiego kierowania wypowiedzi do kobiet, a do tego trochę chaotycznego wytykania co mówili inni.
"Niezależni" to przystawka PiS, która wydaje mi się, że mówiła tak, żeby nic nie powiedzieć, ogólniki i frazesy.
#debata #wybory #opinia #niepopularnaopinia
  • 21
@bukimi: z tą "ruską" konfederacją to ja nie wiem skąd się wam to wzięło.

Korwin coś tam na początku wojny cisnął po Ukraińcach kiedy wszystkim odbiło od Ukrofilskiej choroby. Teraz dosłownie spełnia się to co Korwin przewidział i za co został okrzyknięty onucą XD

Zrozumcie akolici z gwoździem w głowie. Konfederacja nie ma opcji nas przybliżyć do Rosji w sposób który zagrażałby Polsce bardziej niż PiS. Jesteśmy w NATO jesteśmy UE,
  • 3
z tą "ruską" konfederacją to ja nie wiem skąd się wam to wzięło.


Korwin coś tam na początku wojny cisnął po Ukraińcach kiedy wszystkim odbiło od Ukrofilskiej choroby. Teraz dosłownie spełnia się to co Korwin przewidział i za co został okrzyknięty onucą XD


@OpowiedzMiCos: Może z wypowiedzi "niektórych" członków i kandydatów, którzy jednoznacznie lub nie bezpośrednio kibicują agresorom, liczą, że Ukraina padnie i twierdzą, że "nie można tu stawać po jednej
@bukimi wypowiedź w stylu - powiedz mi że jesteś konfederusjantom bez mówienia że nim jesteś ( ͡º ͜ʖ͡º)

Bosak poprawnie mówi ale jeśli tylko w słuchasz się co mówi to jest to totalne #!$%@? i uderzanie w najbardziej prymitywne nuty jak ksenofobia.

Najlepiej wypadł Hołownia. Tusk wdał się w kopanie z koniem ale i tak jakoś sobie poradził będąc non stop atakowany. Lewica poprawnie. Bezpartyjny to przybudówka
@bukimi:
Ja głównie widziałem komentarze, które wskazywały jasno, że polski rząd powinien najpierw skupić się na dobrobycie Polaków, a nie Ukraińców, a także kilka przewidywań Korwina, które sprawiły, że ludzie nazwali go ruską onucą, a nagle się okazało, że część z tego co przewidział okazało się prawdą XD

Dla mnie mogą se pisać na Twitterze, że dla Putina zrobiliby wszystko, a szczepionki wywołują raka. Póki głosują za ustawami korzystnymi i przeciw
@Ataxia: Jaka ksenofobia XD?
Uważasz, ze nie miał racji co do emerytur? Co do kredytów 2%? Polski rząd ma za zadanie dbać o Polaków, o ich bezpieczeństwo i dobrobyt, a dopiero później zastanawiać się nad innymi narodami.

Przecież to jest jakaś abstrakcja co na tej lewicy myślicie, że jedno Państwo będzie utrzymywać dwa narody XD? Ja wiem, dobro i moralność i tak dalej, ale MATEMATYCZNIE TO SIĘ DO CHOLERY NIE SPINA,
@OpowiedzMiCos: > Uważasz, ze nie miał racji co do emerytur?

Żeby Ukrainiec mógł się ubiegać o wyrównanie do polskiej emerytury minimalnej, musi mieszkać w Polsce co podlega kontroli. Wyrównanie pobierało w 2021 1215 osób a w 2022 r. 1205 osób.

Źródło
https://oko.press/emerytury-dla-ukraincow
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Polskie-emerytury-dla-Ukraincow-Rzecznik-ZUS-prostuje-fake-newsy-8530046.html#:~:text=Liczba%20dop%C5%82at%20wyp%C5%82acanych%20obywatelom%20Ukrainy,dop%C5%82at%20zwi%C4%85zana%20jest%20m.in.
@bukimi: moim zdaniem zarówno Bosak jak i Hołownia zostawili daleko w tyle konkurencje. Krzysiek za dużo walił o Ukraińcach (bodajże 4 wypowiedzi pod rząd), a za mało o inflacji. Trochę przez to zagrał w struny Braunowe zamiast Mentzenowe. No i kartka. Hołownia się po prostu nie potknął, dobrze mówił, merytorycznie, co do sekundy, odnosił się do pytań i swobodnie przechodził do rozwinięć - warsztatowo bez zarzutu. Jakby zaczął płakać o konstytucji
przecież to PiSowska retoryka, że skoro mało osób wykorzystało niebezpieczne prawo to znaczy, że prawo jest bezpieczne XD


@OpowiedzMiCos: Nigdzie nie napisałem, że prawo jest bezpieczne.

Z ust Bosaka zabrzmiało to jakby Ukraińcy masowo przyjeżdżali na jeden dzień do roboty w Polsce, żeby podnieść sobie emeryturę kosztem Polaków. Gdyby tak było, dane by to odzwierciadlały. Bosak stworzył sztuczny problem, którego rozwiązaniem ma być konfederacja.
@bukimi: Bosak się ładnie wypowiada ale nie zmieni to faktu że ma gwóźdź we łbie, wierzy w demony i jego wszystkie wypowiedzi sprowadzają się do tego że Ukraińcy zabierają nam pieniądze; pod tą fasada ładnych wypowiedzi jest po prostu wydmuszką