Wpis z mikrobloga

W sumie dla KO dobrze że Hołowania wypadł najlepiej bo:

1. Umocni to pozycję 3 drogi, bo jak nie osiągną progu to tak jak mówił Hołowania czeka nas 3 kadencja PiS.
2. Hołownia przejmie niezdecydowanych, uszczupli może trochę elektorat PiS i KO, gdzie dla PiS uszczuplenie chociaż trochę jest równią pochyłą, gdzie dla PO jeżeli 3 droga zyskuje to strata jest mniejsza.

#tvpis #debata
  • 28
@czlowiekbutelka: Jak dla mnie, to Trzecia Droga nic istotnego do debaty publicznej nie wnosi, a niektóre ich postulaty uważam za wręcz szkodliwe, ale w obecnej sytuacji niech im tam się wiedzie, trzymam kciuki. Lepiej z nimi, niż pod progiem i przegrać wybory, może się wyrobią.
@Gluptaki: To nie są żadne szachy 11D. Obiektywnie to Tusk tam nie miał nic do ugrania, bo telewizja rządowa go tak swoim odbiorcom zohydziła, że i tak na niego w żadnym wypadku nie zagłosują. On się tam pojawił, aby pokazać, że nie jest diabłem wcielonym i powiedzieć coś o grzechach pissu. Co innego Hołownia, który jest konserwą i katolikiem - ten profil prędzej pasuje zawiedzonemu elektoratowi pissu.
@wstanczyk polska ochrona zdrowia jest niedoinwestowana, procentowo do pkb wydajemy bardzo mało w stosunku do zachodu. To mogłoby być nowe 500+ gdyby faktycznie coś się ruszyło w tym temacie i dało się normalnie dostać do specjalisty a nie tak jak teraz że na głupie USG brzucha na NFZ czekałbym 4 msc...
@wstanczyk: w radiu wcześniej słyszałam jakieś rozmowy na temat rzeczonej debaty i rozważali taki scenariusz, gdzie Tusk miał bardziej uderzać personalnie w beton, a reszta partii opozycyjnych raczej się zjednoczy na antypis. Poniekąd tak wyszło w tej debacie, nikt nie zakładał raczej czystej gry i rzetelnej debaty.
@mynymini: Tylko pamiętaj że trzecia droga to PSL w pakiecie. Oni już teraz powiedzieli ze to tylko komitet i nie będzie z tego klubu w sejmie. PSL pójdzie do PiSu dla posadek tak jak mają w zwyczaju. Koalicja PIS z PSL jest bardziej wiarygodna już konfederacja z pisem. Już chyba lepiej zagłosować na lewicę xD