Wpis z mikrobloga

Miałem przez ostatnie 3mc oszczędności na koncie oszczędnościowym w okresie promocyjnym w VeloBanku 7proc. Ostatnie naliczenie odsetek w ramach tej promocji było 30 września. Czy dobrze rozumiem, że obecnie znów jest kontynuacja tej promocji w ramach 11 edycji ale obecne środku należało wypłacić do 4 października i wpłacić ponownie na to samo konto po 4 października?

#banki #finanse #bankowosc #pieniadze #oszczedzanie #lokaty #inflacja @Bankobranie
#pytanie
  • 15
@Tytanowy_Lucjan: no właśnie jak dotąd tak było i takie miałem przekonanie ale jak pisałem odsetki jak zawsze naliczyły się na koniec mc czyli 30 września a regulamin kolejnej edycji mówi że dzień salda poczatkowego to 4.10.2023
@cotozazycie: Ale wyższe odsetki nie są do końca miesiąca (czyli czasu wypłaty) tylko do 90 dni od przelania pierwszych środków w czasie starej promocji. Potem masz niskie odsetki liczone.

Jak np. wpłaciłeś cokolwiek 12 lipca to promocyjne procenty masz do 12 października, a od 13 do 30 października jakieś grosze i to razem wypłacone na koniec miesiąca.
@Tytanowy_Lucjan: ok ale powiedzmy, że rezygnuję z wyższego oprocentowania ze starej promocji za okres od 1 do 12 X bo chcę się załapać na wysokie % z nowej promocji. Czy wówczas należało wypłacić środki np 1 X i wpłacić jako nowe środki 5 X? Czy w takim przypadku miałbym wysoki % na kolejne 3mc?
ehh przeoczyłem, brałem pod uwagę banki z BFG


@cotozazycie: Aion Bank podlega pod belgijski nadzór finansowy, tamtejszy urząd gwarantuje depozyty do 100k EUR tak samo jak w Polsce. Revolut jest na przykład regulowany na Litwie i litewskie organy gwarantują kasę do 100k EUR.

W UE używanie określenia "bank" jest ściśle regulowane i nie można się tak nazywać nie spełniając szeregu urzędowych wymogów. Stąd też masa parabankowych instytucji nazywa się jedynie słowami
@cotozazycie: Nie jest, kilka tygodni był rebranding oferty i uproszczenie cennika - pakiet easy kosztuje 5 zł/mc, ale jesteś zwolniony z opłaty jeśli masz co najmniej 5k PLN na koncie oszczędnościowym. Także konto jest darmowe jeśli masz tam jakiekolwiek pieniądze warte oszczędzania.
@cotozazycie: Na razie jest bezterminowo, w razie zmiany warunków to muszą cię poinformować ze sporym wyprzedzeniem i dać prawo do odstąpienia od umowy. Dla mnie sprawa jest prosta - korzystam póki jest bo i tak trzymam tam sporo kasy którą normalnie bym nadpłacał kredyt. Zmienia się warunki to poszukam czegoś innego.