Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że Izrael szykując się do interwencji lądowej w strefie Gazy robią dokładnie to czego chce cały Arabski świat. Idą po sznurku przeznaczenia.

Watażkowie Hamasu i Hezbollahu są zbyt pewni w swoich przemowach i zawsze na końcu podkreślają, że to co robi Izrael wpisuje się w ich plan.

Myślę, że Arabowie znają już na tyle Izrael, że wiedzą jaką wywoła reakcje tymi bestialskim i zachowaniami w głębi Izraela. Kraje Arabskie jak Irak, Iran, Syria, Libia, Egipt czy Afganistan tylko czekają pewnie na pretekst by zaatakować Izrael a ten robi wszystko jak zaplanowali.

#izrael #wojna #palestyna
  • 10
@Aquamen: Przecież najważniejszych graczy w świecie arabskim Palestyna nie interesuje. Wiele krajów uważa ich nawet za gorszych od niewierzących. Mają z nimi złe doświadczenia i nie kiwną palcem na to co się stanie. Słyszysz tylko o kilku najgłośniejszych grupach separatystycznych i krajach, które nic nie znaczą. Egipt? No nie sądzę, bo nie mają powodu. Dodatkowo Egipt ostrzegał o możliwości ataku z Palestyny. Afganistan? Śmiało.
@Aquamen: Widzę kolejny ekspert. Weź najpierw odrób lekcje i zacznij rozróżniac, że nie każdy muzułmanin to arab. W Afganistanie i Iranie nie ma prawie w ogóle Arabow. Jak już zaczniesz to rozróżniać to w drugiej kolejneości poczytaj o sunnitach i szyitach i ich stosunku do siebie. A na sam koniec dowiesz się, że kraje z półwyspu arabskiego śpiące na ropie mają de facto #!$%@? na to co się odwala na bliskim
@Pshemeck: nie chodzi nawet o samą Palestynę tylko o pretekst. Wpływy USA stopniały na bliskim wschodzie i teraz wszyscy tam będą się chcieli odpłacić Izraelowi.
pewnie


@Aquamen: liban to panstwo upadłe, Syria wie ze musi caly czas walczyć z turkami i bez kasy z iranu nie ma szans, egipt sam boi się powrotu panstwa islamskiego. Jedyne kraje które chcicąly by walczyc z Il to Kuwejt, Iran, i cześc irańska w afganistanie
@nalej_mi_zupy: Przecież znam to na pamięć, czepiasz się szczegółowych pomyłek.

Pamiętam na przykład ostatnią dużą akcję Izraela w Libanie i sukcesem bym tego nie nazwał. Ten sam Liban którego nazywacie łatwym do pokonania więc z nas wszystkich ja jestem najlepszym ekspertem.
czekają pewnie na pretekst by zaatakować Izrael


@Aquamen: To już tak nie działa, protektorat USA nad Izraelem jest zbyt wielki, Arabowie u władzy mają wywalone na Palestynę, oni chcą robić interesy i zarabiać dolary, ale społeczeństwa arabskie są mocno pro Palestyńskie, więc władze w krajach Arabskich muszą udawać, że niby wspierają swych braci na terenach okupowanych przez Izrael.
protektorat USA nad Izraelem jest zbyt wielki,


@dziacha: no właśnie coś temu USA nie idzie a kraje Bliskiego Wschodu zaczęły zwracać się ku Chinom i Rosji. USA odpuściło i jakoś nie próbuje ich z tego względu "łapać za mordę".