Wpis z mikrobloga

Przecież mają wszelkie prawa do tych ziem.


@Pippo: jakie wszelkie prawa? To że współistnieli z Arabami w tamtym rejonie, to nie znaczy, że mogą ich dyskryminować
Cytując Wikipedię (artykuł Izrael/Historia/Wczesne korzenie):
Zgodnie z tradycyjną chronologią około XI wieku p.n.e. pierwszy z wielu izraelskich królów rozpoczął panowanie nad Ziemią Izraela. Królestwo Izraela i następne państwa żydowskie istniały przez tysiąc lat.
Zanim Ziemia Izraela – obszar dawnego królestwa izraelskiego – została podbita przez
@dongio Sami je sobie nadali broniąc się przed atakami arabskimi które odpierali i powiększali swoje tereny jako obrońcy. Izrael ma takie samo prawo do Palestyny jak Polska do Śląska.

A Arabowie niech się nie zesraj bo jakby zaakceptowali proponowany projekt 2 krajów dla 2 narodów to by mieli większość terenu dla siebie.
A gdzie były królestwa Judy i Izraela


@Rasteris: Rzymianie wygonili ich bo wszczynali ciągłe powstania, za rządów Wespazjana, Trajana i przede wszystkim Hadriana który zrobił chyba ostateczny porządek w tamtym rejonie, który był bardzo wrażliwy, utrata judei... wróć, Syrii Palestyny, bo tak nazywała się prowincja po rządach Hadriana, oznaczała utratę drogi lądowej do Egiptu i osłabienie wschodu imperium.
Żydzi urządzali ciągłe bunty i ludobójstwa ludności rzymskiej.
@dongio: Wiem, że większość wykopów ma poglądy prawicowe, dlatego to portal ogólnoprzyjętego przegrywu. Koledzy wyżej już ci wyjaśnili, jak się sprawy mają, ale chciałem zwrócić uwagę na inną kwestię. Jak czytam twoje wypowiedzi to widzę, że masz strasznie irytującą, głupiomądrą manierę czucia się lepszym i mądrzejszym od rozmówcy. Zmień to, bo zaraz żaden normalny użytkownik nie będzie z tobą dyskutował:)
@robert5502

>Arabowie mieszkali tam dopóki, żydzi nie zaczęli napływać tam za czasów mandatu brytyjskiego,


@dongio:Nie no panie historyk, bo wcześniej tam żydów nie było ( ͡º ͜ʖ͡º)


Byli. Nawet napisałem, że stanowili konkretną mniejszość. Proszę czytajcie ze zrozumieniem, bo nie chce mi się pisać i wyjaśniać już tego co napisałem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Festiwal_Panczy @Leszcz_pancerny_w_rzucik_malowany @Leniek @jarezz
@dongio: A kto dał Palestyńczykom obsranym, którzy nawet nie potrafią ziemi porządnie uprawiać? Nawet Tel Aviv założono w 1909 roku zgadnij przez kogo :) prawda jest taka że jakoś nie zależało muslimom na jakiekolwiek upaństwowienie się i ogarnięcie tej ziemi do czasu aż żydzi nie zaczęli jej traktować jak na cywilizację przystało. Bardzo długo myślałem o Palestynie podobnie ale człowiek mądrzeje. Tak samo przeszło mi wybielanie Assada i Kaddafiego.