Wpis z mikrobloga

@marcinkox3 zostałeś okłamany przez kapitalizm, śniadanie jako najważniejszy posiłek to reklama płatków śniadaniowych z USA , tak jak Święty Mikołaj w czerwonym wdzianku to reklama coca coli, oba utarte fałszywe schematy
  • Odpowiedz
@Cernold oszukany przez kapitalizm, jak to brzmi xD
A na poważnie, to na yt oglądałem jakiś filmik ketokocura o poście przerywanym, w którym opierał się na badaniach, z których wynikało właśnie, że mikroflora w jelitach lepiej działa, jeśli je się od rana do do popołudnia, aniżeli od południa do wieczora. Ale różnica nie była jakaś kolosalna, by był to game changer, ot taka ciekawostka.
  • Odpowiedz
@Cernold: a mnie na przykład boli głowa, jeśli z rana czegoś nie zjem. Coś tam w necie piszą że chodzi o naczynia krwionośne, odpływ krwi do/z żołądka, itd, nie wiem. Ale wiem, że nie muszą to być płatki tak jak mówisz, ale na przykład owoce czy kanapki.
  • Odpowiedz
@Cernold: To zależy. U kobiet nie jest zalecane bo nie współgra z kobiecym układem hormonalnym. Próbowałam kiedyś IF, ale lekarka mi powiedziała , żebym przestała i faktycznie zdrowie o wiele lepsze od kiedy jem zdrowe, sycące śniadanka. Ale u facetów może faktycznie lepiej otwierać okno żywieniowe później.
  • Odpowiedz