Wpis z mikrobloga

Mój #pies odszedł w domu, wieczorem ostatni spacer a rano zwyczajnie się już nie obudził. Dopiero niedawno to przetrawiłem lecz nie wiem co teraz... muszę oddać jego ciało do utylizacji (brzmi brutalnie ale taka jest prawda) a jest weekend. Mój vet zamknięty, vet 24H w #katowice Silesia nie odbiera, to samo vet 24H Tauzen. Kilka lat temu firma Giera przyjechała po mojego zmarłego kota lecz w nie przyjmują zgłoszeń o tej godzinie. Nie mam samochodu by jeździć i szukać otwartego veta. Jak żyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#weterynaria
  • 12
@L3gion ... Jeżeli twój wpis jest poważny... To aż się dziwię...
- nawet jak nie masz auta to ostatecznie są taksówki tylko nie trzeba się za wiele tłumaczyć
- gabinety weterynaryjne mają podpisane umowy z firmami zajmującymi się takimi kwestiami
- są firmy bezpośrednio zajmujące się na przykład kremacją - nie utylizacja - i są różne stawki za różne kremacje
- przecież wykonać kilka kilkanaście kilkadziesiąt telefonów to nie jest cały dzień
- nawet jak nie masz auta to ostatecznie są taksówki tylko nie trzeba się za wiele tłumaczyć


@nudziarz123: No na pewno wejdę do taxi z martwym zwierzakiem w siatce.

- gabinety weterynaryjne mają podpisane umowy z firmami zajmującymi się takimi kwestiami


Które są przez weekend pozamykane.

- przecież wykonać kilka kilkanaście kilkadziesiąt telefonów to nie jest cały dzień


Ponownie, telefony do vetów którzy są zamknięci?

- są firmy bezpośrednio zajmujące się
@deptacz_gnoju... No niestety praktyka pokazuje że zdarzają się takie przypadki że ludzie wiozą martwe zwierzę taksówką...
... To też ciekawe jakim cudem u weterynarza przyjmuje się ciało zwierzęcia do utylizacji jeżeli już to tak cię ciekawi bo jakoś przyjmują bez problemów... Tylko trzeba zapłacić oczywiście.
weterynarza przyjmuje się ciało zwierzęcia do utylizacji jeżeli już to tak cię ciekawi bo jakoś przyjmują bez problemów


@nudziarz123: a weterynarz jest od wystawiania kar administracyjnych za transport zwierzęcia? Weta wali to jak zwłoki psa się dostały do zakładu, w końcu weźmie forsę za przechowanie ciała w zamrażarce i jego utylizację przed odpowiedni podmiot, który przewiezie materiał kat. 1 zgodnie z obowiązującymi przepisami. W PL prawo jest jak płot.
@deptacz_gnoju ...korzystałem z usług wetow, usług transportu, usług kremacji zewnętrznej jak i od weta i to nie jeden raz...i nie miałem takich dziwnych problemów które Legion napisal...więc już mnie ten wątek wkurzył na samym początku, ale mu odpisałem a ten znów to samo mi zripostował bez sensu...a i miałem też wizyty w weekendy a nawet bardzo późno wieczorami i w nocy na dyz 24...
...chciałem człowiekowi nieco pomoc i podpowiedzieć ale chyba