Wpis z mikrobloga

Za kim jesteście w tym konflikcie i dlaczego?
Nie śledziłem wojenek między Izraelem i Palestyną, natomiast jedni i drudzy są chyba siebie warci:

Izrael - mało lubiany naród, szkalujący Polaków za pomoc i często poświęcanie życia w ochronie ich narodowości podczas wojny światowej, dobrzy koledzy rosji - azyl dla milionerow po wybuchu wojny itd.
Palestyna - kraj kojarzony z terrorystycznymi występkami, taka mini rosja.

Oboje biją się w sumie bez sensu, jak to typowo w wojnach - pieniądze, zasoby naturalne itd zamiast podpisać pokój z jasno wytyczonymi granicami i żyć bez strachu bycia zbombardowanym w losowy dzień.
Militarnie Izrael jest silniejszy, do tego ma mocne plecy USA.

Chyba wyjdzie na to, że w tym konflikcie nie powinno stać się po żadnej ze stron, coś w stylu tego, jak nam wmawiają ruskie trolle chcący wstrzymania pomocy Ukrainie i wygranej rosji - żeby jedni i drudzy się wzajemnie wybili.
Albo pójście pokojową drogą, żeby po prostu nikt się bez sensu nie zabijał - co, jak wiemy, rzadko się dzieje

#ukraina #izrael #wojna
Pobierz robertkk - Za kim jesteście w tym konflikcie i dlaczego?
Nie śledziłem wojenek między...
źródło: 81riwu
  • 6
@robertkk: Nie jestem za nikim. Hamas to terroryści, cywile popierają, bo izrael pomordował z zimną krwią wielu bezbronnych cywili, a więc dla Palestyńczyków nie ważne kto walczy o ich sprawę, bo przynajmniej walczy. Izrael nigdy nie był i nie będzie przyjaznym dla nas państwem. Od lat prowadzą antypolską propagandę na obrotach tylko nieco niższych niż ruski i to wszystko przy oklaskach naszej pięknej władzy. Jest mi obojętne kto by bardziej dostał