Wpis z mikrobloga

#gielda przelew z xtb, na konto walutowe w dolarach w banku PKOBP
z 1223.87 przelane z XTB niby (bez opłat) na koncie dolarowym w banku PKOBP zaksięgowali 1181,78
Przelew z xtb na konto PKOBP dolarowe 42$
Przelew z revoluta na xtb chyba z 5$ jeszcze sprawdzę

Co ciekawe na kocie w PKObp nie mam informacji o prowizji
Telefon na infolinie PKOBP - brak kompetencji, ja nic nie wiem, spytam, ale nikt nie nie pomoże

Rozumiem ze jest to przelew swift i bank ponosi koszty, ale dlaczego klient nie jest uprzedzany o ich wysokości
  • 12
@edward_bez_reki bez oplat jest do Pekao SA bo xtb ma tam swoje rachunki na Polske, wiec idzie to przelewem wew. Do innych bankow musi isc przelewem SWIFT, za ktory banki posredniczace w transakcji pobieraja oplaty, wiec to, że XTB napisalo, ze nie pobiera prowizji za wyplate, nie oznacza ze dostaniesz tyle samo :) Chcesz miec tyle samo to musisz dolarowe w pekao zalozyc jak wiekszosc grajacych na XTB, pozdrawiam
@edward_bez_reki:
Opłaty są pobierane za przelew ekspresowy.
Wysyłałem kilka razy usd na xtb i nie ma prowizji jeśli przelew jest zwykły czyli idzie 3 dni. Można błyskawicznie i za darmo przez pay pal.
@edward_bez_reki:
Czyli ty przelewałeś z xtb?
To jest trochę inna sprawa.
Z tego co pamiętam przelewy usd na konto pko idą przez pośrednika czyli inny bank pobrał prowizję. Pani Cipska pracująca w pko nie ma pojęcia o takich sprawach.