Wpis z mikrobloga

@michal_77: miałam równe 3 tygodnie temu :p według lekarza miesiąc po operacji nie można, ale po sobie czuje, że po 2 tygodniach już coś lżejszego można robić, po trzech już pełnia sił
  • Odpowiedz
@michal_77: jak miałem prostowaną przegrodę to przez miesiąc nawet mi nie przyszło na myśl uprawiać sporty, pierwszy tydzień prawie cały w szpitalu, drugi tydzień prawie cały z szwami w nosie i płytkami wzmacniającymi i całkowicie zblokowany nos

po wyjęciu kolejny tydzień nadal opuchlizna, zblokowany nos tak, że głowa #!$%@? od różnicy ciśnień

po miesiącu od operacji jako tako zacząłem wracać do normalnego funkcjonowania pomijając zachrypnięte i wysuszone gardło od ciągłego
  • Odpowiedz
@michal_77: zabieg na fundusz ale te płytki stabilizujące przegrodę kupowane prywatnie z polecenia lekarza, nie są refundowane ale znacząco zwiększają szanse, że po zabiegu przegroda będzie dalej prosta

było tak, że w trakcie operacji pielęgniarka dawała znać czy przydadzą się te płytki czy nie (po stanie nosa) i ktoś z rodziny dymał je kupić do szpitalnej apteki i oddawał pielęgniarce prosto na stół operacyjny
  • Odpowiedz
Prywatnie czy fundusz?


@michal_77: bez sensu prywatnie, skoro można to zrobić na nfz. Poza tym @Catmmando to miał chyba prostowaną ze 20 lat temu, albo robił mu to jakiś rzeźnik, bo teraz to wstawiają silikonowe pierścienie i na drugi dzień do domu. W zasadzie najgorsze są 3 - 4 dni po operacji kiedy skrzepy nie zejdą, bo nie da się oddychać przez nos i spanie w nocy to katorga.
  • Odpowiedz
  • 0
@Hershel: lata temu, ale lekarz u ktorego byłem prywatnie powiedział, że możemy to ogarnąć tez na fundusz. czas czekania na zabieg to ponad 1,5 roku wlasnie chyba przez ta rhinoplastyke
  • Odpowiedz