Wpis z mikrobloga

Murki, moja różowa kupiła sobie nową grafę RX 6600 do pcta (przesiadka z GTX 660). Niestety, gry chodzą nawet gorzej niż na starej karcie. FPSy mocno się wahają (Valorant między 60-150, cs go od 80 w dół do nawet 2 fps). Poza tym pojawiają się mikroprzycinki na ułamek sekundy. Co może być przyczyną? Reinstalacja sterowników nie dała kompletnie nic, benchmark wskazuje że wszystko jest w porządku. Procek to i5-6500 i zdaję sobię sprawę z bottlenecka, ale sam fakt, że komputer chodzi nawet gorzej niż wcześniej sugeruje, że coś jest nie tak. #pcmasterrace #pc #kartygraficzne
  • 11
RX 6600


@Petroner: sprawdziłeś specyfikację tego czegoś? To ma 8 linii PCIe 4.0 i żeby się nie dławiło musi być w płycie która 4.0 wspiera. 8x 3.0 to już dla tej karty za mało więc się krztusi. No i procek gorszy niż w miarę nowa i3 a do tego ddr3 więc jak się zajmie wysyłaniem danych do karty to nie ma czasu obliczać fizyki, ai i całej reszty, jak liczy grę
@10129: z tego co pamiętam przy premierze tych wynalazków to przy 3.0 działy się cuda. Zresztą z tym wykresem jest coś nie halo bo przy 1.1 jest niby 83% a z osobistego doświadczenia to 1.1 na nowoczesnej karcie to jest kilka fps może do tego szarpie jak głupie. Miałem uwaloną płytę i miałem okazję podziwiać jak 4090 wygląda x8 w kombinacji z 1.1 i 3.0.
@Petroner: Przy przesiadce z nvidii na radeona i nie użycie czegoś pokroju ddu do odinstalowania starych sterowników to się nie dziwię. Zresztą kupowanie karty od amd )komuś kto się nie za bardzo zna na komputerach i chce żeby mu wsxystko działało) to naprawdę głupi pomysł