Wpis z mikrobloga

Chyba skończyłem już eksperyment z ciastem bez mąki, nic lepszego już nie potrzebuje. Po udanej próbie wypieku pity do kebaba, zrobiłem dwa małe kontrolne wypieki pizzy i bułki, próba została zakończona sukcesem. Ciasto jak dla mnie praktycznie nie do odróżnienia od normalnego, przynajmniej w smaku, bo struktura jest nieco inna, ale raczej i tak jak komuś się nie powie to pewnie nie zwróci uwagi, zwłaszcza, że ciasto z mąki pszennej też różne można wypiec.

Dla mnie w każdym razie jest idealne, dopracuje tylko sam proces wypieku, bo pizzę ewidentnie można było potrzymać trochę krócej a bułkę dłużej w mniejszej temperaturze, na razie rzuciłem razem takie małe próbki zobaczyć jak się będzie zachowywać.

Ciasto ma 4g węgli na 100g przed wypiekiem, nie wiem jak policzyć ile to wyjdzie po, ale myślę że raczej to będzie marginalna różnica.

#keto #gotujzwykopem #jedzenie #bojowkapiekarska
krucjan - Chyba skończyłem już eksperyment z ciastem bez mąki, nic lepszego już nie p...

źródło: temp_file4939953974056780817

Pobierz
krucjan - Chyba skończyłem już eksperyment z ciastem bez mąki, nic lepszego już nie p...
  • 11
@eiaculatiopraecox @wykopowy_brukselek @Snusmumriken_
Dwie jednostki wody na jedną jednostkę mąki łubinowej i jedna jednostkę glutenu, drożdże na oko dawałem, tak jak do normalnego ciasta. Potem wszystko normalnie, mokra ścierka na miskę, z pół godziny odstawić a dalej to już co tam kto chce. To do piekłem akurat dwa dni jakoś w lodówce leżało a jak będę robił większą ilość to sobie pomrożę. Piekę na oko, w 200 stopniach aż się zarumieni, max
@krucjan: tak, właśnie szukałem jakiegoś przepisu, bo jakiś czas temu kupiłem mąkę łubinową i przy zastąpieniu nią migdałowej w sprawdzonym przepisie od keto kocura bułki w ogóle nie wyrosły. Te proporcje to są objętości czy masy?