Wpis z mikrobloga

Zaczęły mnie wkurzać ciągłe maile od firm z dupy na moją firmową skrzynkę oferujące różne usługi dla firmy w której pracuje, rekruterzy wysylajacy mi maile z CV ludzi których oferują - kiedy ja nie mam nic do czynienia z rekrutacją czy tym z jakich usług firma korzysta, ja sobie piszę kod.

Zrobiłem sobie template/wzór maila w którym każe im wysłać wszystkie informacje o mojej osobie które posiadaja w swojej bazie danych, zaznaczając że musza być wysłane listownie, na papierze pod ten i ten adres. Wysyłam z automatu każdemu kto pisze do mnie maila z dupy.

Podaję informacje GDPR, paragrafy itp. żeby wiedzieli że muszą mi to wysłać zgodnie z prawem albo będe pisał do organów.

Dostałem już sporo listów, zawsze mnie cieszy to że zmusiłem jakiegoś pajaca który kupił moje dane żeby musiał stracić kilkanaście minut aby wyszukać te info, zrobić z tego dokument, wydrukować, wysłać - bo mało kto ma do tego automatyczne procedury w tych firmach. Im więcej tego muszą robić, tym więcej czasu tracą. Sami mnie usuwają ze swoch baz i zawsze piszą że już nic nie wyślą. I nie wysyłają.

Niech se mam trochę radości w życiu.

#programowanie #programista15k #uk
  • 17
  • 87
@bladyatl: @wiesiu2 Daje, ale w ENG bo w UK siedze:

-------

Dear Sir/Madam,

I have been receiving unsolicited emails from your company.

In accordance with Article 15 and Recitals 63, 64 of the General Data Protection Regulation (GDPR), I formally request that you provide all personal data your company has on record about me, including information on how my email address was acquired. The relevant legal sources for this request are
  • 4
@NoName4891: Kary za łamanie GDPR są tu panie bardzo wysokie, wątpię że ryzykowali by żeby mi dodatkowo słać rzeczy na złość. Jeden list to odpowiednich organów i maja duży problem, zwłaszcza że mam udokumentowane że wysłałem im wiadomość nie chcę nic od nich. To nie są chińskie czy hinduskie sweatshopy, tylko firmy w UK które po prostu kupują dane żeby robić "marketing". Zwyczajnie idą po najniższej linii oporu a ja ich
  • 1
@NoName4891: Skrzynke mam w drzwiach wejsciowych, listonosz musi przyniesc do mnie, mam tez kamerke w dzwonku wiec wiem kto podchodzi do drzwi. No i musiałby się trafić w takiej firmie ktoś kto jest na tyle nienormalny co ja, i chce walczyć z innym wariatem (mną) do upadłego wiedząc że nie mają racji... Bez sensu. Normalny człowiek skasuje dane i da sobie spokój i sprawa zamknięta. Może któregoś dnia trafię na godnego
@Varin: Dziękowka, właśnie wysłałem tego maila do agencji learningowej zlokalizowanej w UK, która wysłała mi randomowy spam żeby odbyć calla. Najlepsza rzecz - jestem zlokalizowany w Polsce xD

Btw. Co robisz, gdy oni skichają sprawę i nie wykonają tego co żądasz? (Plus jak to wygląda z limitem czasowym, ie. po jakim czasie wiesz że skichali i należy wyciągać armaty grubszego kalibru)