Wpis z mikrobloga

O kur.. co ta Brazylia robi to nie mam słów.
Porażka z GER i dwa wymęczone zwycięstwa z CZE i UKR.
Realnie można powiedzieć że Brazylia o bilet do Paryża będzie walczyła za rok poprzez ranking FIVB.
Ten rok kadry Del Zotto to jeden wielki dramat. VNL malizna - 6 miejsce po rundzie zasadniczej, w fazie PO szybki oklep od POL i koniec VNL. Pierwszy raz w historii przegrali mistrzostwo Ameryki Południowej na rzecz ARG i to jako gospodarz turnieju.
Teraz jako gospodarz turnieju kwal. do IO Paryż nie zajmą miejsca premiowanego.
Kanarki rozsypały się jak Boxdel po filmie Wardęgi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#siatkowka
  • 7
@Ice_Glaze: Brazylia zwykle żeni straszną kupę, a mimo wszystko zawsze kończy ważne turnieje w strefie medalowej. No ale nie pamiętam, kiedy ostatnio ich gra wyglądała aż tak źle. Meczu z Ukrainą nie widziałem, ale z Czechami to były prawdziwe męki.

Przyszłoroczny VNL będzie ciekawy, jeśli zarówno Argetyńczycy i Brazylijczycy nie awansują z turniejów kwalifikacyjnych.
@Ice_Glaze: nie maja notywacji. Ze wzgledu na system kwalifikacyjny miejsce na IO maja w kieszeni. Nie spadna imo w rankingu poza 10.
Inna sprawa czy dostaja za taki turniej startowe w ogole? Ciekawi mnie jak to wyglada od strony finansowej dla siatkarzy granie w takich kwalifikacjach.
Nie spadna imo w rankingu poza 10.


@Dzokatazullo: I tu możesz sie zdziwić. Z każdego kontynentu z rankingu FIVB może wyjść po 1 drużynie - tak mówi teoretycznie regulamin.
Jest duże prawdopodobieństwo że z turniejów kwalifikacyjnych nie awansuje Brazylia i Argentyna - a więc tylko jedna z tych drużyn może dostać awans z rankingu FIVB. Obecnie BRA i ARG dzieli 16pkt w rankingu - to jest nie dużo bo dwa mecze
@Ice_Glaze: to nie jest tak, ze z rankingu wchodzi po 1 druzynie z kontynentu. Jedynie jest priorytet dla kontynentu bez kwalifikacji. Na dzien dzisiejszy na pewno 1 miejsce bedzie dla Afryki. Jezeli Japonia nie wygra z najlepszymi w swojej grupie to rowniez dla Azji. Zostana wiec na luzie 3 lub 4 miejsca dla Brazyli. Argentyny i zapewne Serbii.
@Ice_Glaze: wczoraj zamiast oglądać mecz Kataru z Kubą oglądałem streama Wardęgi. To wiele mówi
A sama Brazylia cierpi na brak dostawy nowych zawodnikow. Takowi byli przez lata wyróżniającymi się w juniorach, ale kto się przebił? Od Rio 2016 to może Flavio i Alan. Maique nie może wygryźć Thalesa, na przyjęciu poza Lucarellim i Lealem nie ma nikogo. Cachopa miał szanse przebić Bruno, ale kontuzja go powstrzymała i to tyle.