Wpis z mikrobloga

Witam wypok,
Specjalnie konto założyłem, żeby zadać pytanie.

Dziwna sprawa - staram się o kredyt hipoteczny i mój wniosek został odrzucony, gdyż posiadam wpis do KRD - no i tu wielkie moje zdziwienie. Sprawdzam sobie w domu, a tu faktycznie - w 2018r 500zł zobowiązania w t-mobile niespłacone do tej pory. Wszystko spoko, tyle, że w polu dłużnik widnieją dane jakiegoś ukra z miasta 400+ km ode mnie, jedyne co to się PESEL zgadza i jak zgaduję to właśnie z tego powodu ten wpis widnieje u mnie w KRD. Już pal licho to czy ktoś go źle przepisał, czy może gościu jakiś lewy dowód miał z akurat moim PESEL'em xd

Czy ktoś się spotkał kiedyś z taką sytuacją? Udać się z tym do prawnika po jakąś poradę? Uderzać do T-mobile?
Szczerze to nie wiem co robić, bo jestem dosyć #!$%@? tą całą sytuacją i wolałbym to załatwić ugodowo, choć nie mam zamiaru spłacać długu, który mój nie jest... Nie zdziwiłbym się również gdyby spłacenie tego długu to byłaby tańsza i szybsza opcja rozwiązania tego problemu, wiem w jakim chlewie przyszło nam mieszkać :/

#bankowosc #kredyt #kredythipoteczny #dlugi #finanse #pomocprawna
  • 6
@Mrok_Polnocy: lol, serio na swiecie sie takie rzeczy dzieje ze sie fizjologom nie snily jak to mowil Ferdek. A tak na serio to porada prawna to teraz 150-200 minimum ale z drugiej strony to lepiej sprawe wyjasnic jak chcesz wziac ten kredyt. Ale i tak jestem w szoku ze ktos gdzies wpisywal pesel i ze dane nie pokrywaja sie z numerem mu nie wyszlo - niezly bajzel mamy.
@smdbabe: Gdyby mi ktoś powiedział, że jest w takiej sytuacji to też średnio bym w to wierzył. Jak nie będe miał lepszego pomysłu, to utopię te parę zł na prawnika. Chyba że ktoś tu jakiś pomysł jeszcze podsunie, bo nie wiem czego sie chwycić...
@kozerus, może i najprościej, ale nie uśmiecha mi się spłacać czyichś zobowiązań, chcoćby i to było 20zł. Jakby nie patrzeć tym gestem przyznaję się również do tego, że dług należy do mnie. Nie wiem również czy nie zażądają odsetek, a nie chce sobie też narobić niepotrzebnie problemu. Postaram się najpierw z nimi skontaktować, zobaczymy co z tego wyniknie