Wpis z mikrobloga

Dziwną sytuację miałam dzisiaj. Wracając z pracy pod blokiem zaczepił mnie mężczyzna i zapytał czy jest monitoring przy bloku.
Nie wiedząc co to za gościu powiedziałam że nie wiem, chociaż wiedziałam że nie ma. Po tym powiedział że jest z komendy policji i pokazał odznakę i legitymację z odległości jakoś 5 metrów (stałam przy wejściu do bloku na górze schodów, a on na dole), ale się nie przedstawił. Nie miał munduru, miał jeansy i polar.
Powiedziałam że może zapytać sąsiada, który jest ze spółdzielni, bo on będzie wiedział. No i poszedł do niego, akurat mieszkam na przeciwko niego, więc moja ciekawość wygrała i podsłuchiwałam. Pytał o monitoring na bloku, na klatce oraz o sąsiadów "czy jest ktoś kto wszystko widzi i wszystko wie". Na tyle dziwne mi się to wydało razem z tym że się nie przedstawił jako funkcjonariusz, że pomyślałam, że to może jakieś rozeznanie przed kradzieżą.

Nie wiem czy już za bardzo wodze fantazji nie popuściłam, ale co myślicie o tym?
#niewiemjaktootagowac
  • 5
@Sijabka: odznakę kolekcjonerską można tanio kupić,
jak był po cywilnemu to pewnie kryminalny, tylko kryminalny raczej nie łażą w pojedynkę.
Z drugiej strony złodzieje obczajają monitoring nie pytając ludzi gdzie jest. Chyba że są już tak bezczelni...

Słyszałem historie o złodziejach przebranych za gości od przeprowadzki, podjechali na legalu dostawczakiem pod apartamentowiec. Wynosili wszystko z mieszkania ludzi którzy wyjechali na wakacje. Ochroniarz apartamentowca im jeszcze drzwi wejściowe przytrzymywał jak wynosili sprzęty
@brakloginuf @Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny zadzwoniłam na najbliższy komisariat i zapytałam czy jakiś funkcjonariusz pełnił obowiązki dzisiaj pod moim blokiem około tej godziny, to mnie zjechała ze nie może takich informacji udzielać przez telefon. Opisałam jej sytuacje i pytam co mogę zrobić. Powiedziała że jak ta osoba jest na miejscu to wezwać patrol policji, to go wylegitymują. Mówię ze już nie ma, bo to było około 16:30 i pytam czy coś jeszcze mogę w tej
@Sijabka: Teoretycznie policjant na twoją prośbę powinien się dokładnie wylegitymować i pokazać odznakę z bliska.
Nawet żebyś mogła zanotować dane, ale nigdy nie byłaś w takiej sytuacji i byłaś daleko...
Jedynie nagranie z monitoringu pokazać na policji czy poznają czy to policjant, ale też nie wiadomo z której komendy był. Zresztą pisałaś że tam nie ma monitoringu.
@Normalny_czyli_dla_wi3lu_inny:

Słyszałem historie o złodziejach przebranych za gości od przeprowadzki, podjechali na legalu dostawczakiem pod apartamentowiec. Wynosili wszystko z mieszkania ludzi którzy wyjechali na wakacje. Ochroniarz apartamentowca im jeszcze drzwi wejściowe przytrzymywał jak wynosili sprzęty w biały dzień...


Tu jest zdjęcie z tego wydarzenia
HerrSusin - @Normalnyczylidlawi3luinny: 
Słyszałem historie o złodziejach przebranych...

źródło: maxresdefault

Pobierz