Wpis z mikrobloga

#rower
Jeszcze apropo tej gównoburzy o zdjęcie dwóch kolarzy na skrzyżowaniu obok DDR. Nie pochwalam ale rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po lewej Odense w Dani. Jadę sobie prawidłowo dla ruchu prawostronnego bo DDR jest po obu stronach. Dojeżdżam do ronda więc objeżdżam zewnętrznym pasem, który jest DDRem i wjeżdżam w kontynuowaną dalej drogę. Nikt nikomu nie wchodzi w paradę.

Po prawej
Rondo pod Piasecznem, które często pokonuję bo jest na mojej trasie na dotlenienie po pracy. Na zielono DDR(oczywiście z falami dunaju) na czerwono CPR.
Jadę "pod prąd" bo DDR z dwóch stron to przecież fanaberia i zbędny koszt. Dojeżdżając do ronda najpierw skręt w prawo o 90stopni. Przejazd przed 2 jezdnie więc 4 pasy i wjazd w ciąg pieszo rowerowy z ruchem z każdej strony więc często jazda jest po prostu niemożliwa. Objazd dookoła i znowu skręt o 90 stopni z wygiętą do tyłu szyją czy kierowca na pewno mnie widzi. Ponownie wjazd na CPR, który prowadzi wprost w przystanek autobusowy xD Dopiero za nim legalnie można wjechać na jezdnię bo dalej jest tylko wąski chodnik.

Może kiedyś dożyję że jadąc rowerem prosto jadę prosto a nie robie slalom.
Pobierz xqwzyts - #rower 
Jeszcze apropo tej gównoburzy o zdjęcie dwóch kolarzy na skrzyżowan...
źródło: ddr
  • 1
@xqwzyts: zobacz, u mnie zrobili 600m DDRa, zaczyna się z mojej perspektywy od skręcenia w lewo na rondzie, potem 2 podwójne skrzyżowania, gdzie auta mają pas do skrętu w prawo i pas rozbiegowy do wyjechania w prawo, a kończy się przejechaniem przez tory tramwajowe, przeciśnięciem przez szykany dla pieszych z barierek, po to żebym włączył się na pasach dla pieszych :D

wcześniej? przez te 600m miałem 3 skrzyżowania z pierwszeństwem i
Pobierz cultofluna - @xqwzyts: zobacz, u mnie zrobili 600m DDRa, zaczyna się z mojej perspekt...
źródło: Firefox_Screenshot_2023-10-04T13-51-01.738Z