Wpis z mikrobloga

Mircy, jest tu pracownik jakiegokolwiek lokalnego isp?
Lokalne #!$%@? zbywają mnie od 2 lat niechcąc dać maksymalnej oferty. Całość wygląda tak, mam do bloku podciągnięty światłowód i od ich przełącznika leci skrętka 5e, 5e do 98m osiąga technicznie 1/1 i nie widzę tu problemu ale zasłaniają się że tyle dają tylko gdy jest światłowód podciągnięty do mieszkania, w bloku stare #!$%@? i ludzie którzy mają na prędkość #!$%@? to tylko dla mnie nie przerobią całego bloku.
I tu wyszedłem z propozycją że sam załatwię z zarządem i we własnym zakresie pociągnę światłowód z ich przełącznika do swojego mieszkania, nawet im kupie wkładkę ale odmówili podpięcia zasłaniając się jakąś złożoną dokumentacją wyżej i nie są wstanie zrealizować to co proponuje.
I tu pytanie co mogę zrobić aby zrealizowali ofertę którą mają w sprzedaży? Niestety zasłaniają się że nie wszędzie mogą zrealizować wszystkie oferty, ok ale czy mogą mi odmówić zmiany infrastruktury w bloku i odmówić usługi? UOKiK jest coś w stanie tu pomóc?
#isp #siecikomputerowe #prawo #uokik #kiciochpyta
mati1990 - Mircy, jest tu pracownik jakiegokolwiek lokalnego isp?
Lokalne #!$%@? zbyw...

źródło: temp_file5133535746634845096

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • 0
@kondek w którym wieku żyjemy... poleasingowe przełączniki 48p eth + 2sfp (nie koniecznie sfp+) to nie są jakieś kosmiczne kwoty. Cisco 550zł 48p gbe + 2sfp, dell za 800 48p gbe + 2sfp + 1qsfp. Na kolosa który ogarnia całe miasto to żaden wydatek, praktycznie niema orange czy innych kolosów w mieście. Wymieniliśmy ze 20 maili, nie potrafili napisać że nie stać ich na kilkaset zł przełącznik? ( ͡º ͜ʖ
  • Odpowiedz
@mati1990 ja rozumiem, bo sam pracowałem u isp, teraz już typowo zarządzanie siecią, ale jaką oni mają politykę wewnętrzna to nie wiem. Może nie chce im się bawić czy inwestować. Czysto teoretycznie nie ma przyczyny dla której mieliby odmawiać, pewnie nie chce in się tego robić i tyle, dodatkowej konfiguracji tyle co kot napłakał ale zawsze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@kondek UOKiK jest w stanie pomóc? Mogę mieć ponownie czas na zaglądanie do nich ze 2 razy w tygodniu bo siedzibę mają po drodze i potrafili dość szybko radiówkę podpiąć albo jak ogłosili podpięcie osiedla do światłowodu to mój blok był jeden z pierwszych. ()
  • Odpowiedz
  • 0
@kondek na upartego sam mogę im kupić mikrotika za 300 5x sfp i 1 eth do wpięcia do tego przełącznika co mają xd
To byłoby najgłupsze co by mi odpisali xd 1/1 to już powinno być minimum
  • Odpowiedz
  • 0
@krzywy_kanister po co mi gpon, mam wolne miejsce w swoim przełączniku w sfp+ specjalnie dla nich. Nie mam prosto wpiętego routera do ich kabla tylko na swoim sw mam vlana i 2 routery z wirtualnym maciem () i działa- jak potrzebuje coś zrobić na głównym routerze to przepinam na zapas. Czemu miałbym to robić dla osób prywatnych w ofercie mają 900 za stówkę i chcę
mati1990 - @krzywy_kanister po co mi gpon, mam wolne miejsce w swoim przełączniku w s...

źródło: temp_file335655880591714311

Pobierz
  • Odpowiedz
@mati1990: Co Ci da uokik? powiedzą ze nie maja możliwości technicznych i wylane, nie muszą być w stanie Ci oferować wszystkiego na każde twoje widzimisię, maja możliwość tam do prędkości X i tyle.
Jak w ogóle wygląda obecnie sieć w tamtym miejscu?
  • Odpowiedz
  • 0
@Devcio światło do bloku i z sw do mieszkania skrętka 5e. Trochę #!$%@? że muszę się wyprowadzić żeby dostać lepszy net, i pytać każdego isp przy wybraniu mieszkania nie wystarczy zerknięcie na ofertę. Ok nie mają możliwości to chce je rozwiązać za nich, chodzi z uokikiem czy mogą mi odmówić mojego światłowodu do ich przełącznika. Daje na tacy rozwiązanie problemu, jeżeli nawet nie mają w swoim sw w mojej lokalizacji z sfp
  • Odpowiedz
  • 0
@Devcio 600/600 To dość mało, vlan1 450 do moich zabawek, vpn 100, vlan2: wifi dla gości i dla mamy, lan do mamy pokoju 30mbs xd odpali na tv film w fhd to narzeka że na lapku marnie chodzi chciałbym dać więcej ale nie mam z czego. Takie 900 fajna sprawa i jest jakoś to sensownie podzielić, vlan1 450, vpn 200, vlan2 100.
  • Odpowiedz
@mati1990: z ftth to nie jest tak ze dasz im mikrotika, wkladke na sfp i bedzie dzialac....

czy mogą mi odmówić mojego światłowodu do ich przełącznika

mogą, na tej samej zasadzie jak Ty możesz odmówić mi wsadzenia kabla do twojego routera
w sumie 600/600 na skrętce to i tak spoko że Ci tyle oferują, plus co to masz za zabawki że im trzeba aż 450dl/up ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
  • 0
@Devcio dokładne liczby podam jak uruchomią, dziś byłem ogarnąć umowę, do poniedziałku powinno działać to wrzucę screen. Jellyfinn, serwer www 2 firmowe gównostronki, moje CV, nextcloud i dns z pi hole czy bitwarden dla rodziny praktycznie całej, emulator retrogierek to najważniejsze
  • Odpowiedz
  • 0
@Devcio i u siorki trzymam serwer backup dla całego nextclouda, bitwardena i kilku wirtualek tak po prostu dla świętego spokoju ( ͡º ͜ʖ͡º) jakby się coś u mnie podziało
  • Odpowiedz
  • 0
@Devcio w umowie zabronili wystawiać serwer FTP i smb oraz dzielić łącze, ale nikt nie zabronił zarabiać na www ( ͡º ͜ʖ͡º) za hostowanie na prąd dla serwera i i net starczy a i na ciperki od czasu do czasu jest
  • Odpowiedz