Wpis z mikrobloga

Chciałbym kupić sobie coś z #ebay z #uk. Znalazłem to, co potrzebuję jednak widzę, że ebay nalicza pierdyliard opłat, w sumie cena gołych części to 1447ł, 540zł opłat i 227zł przesyłka. Chciałbym kupić to na fakturę - jest tam jakaś opcja żeby dostać normalnie fakturę VAT i sobie to wrzucić w koszty? Robił kotś takie rzeczy na #firma #dzialalnoscgospodarcza ? Wolałbym nie mieć sytuacji, że kupię coś za 1,5k, ebay doliczy mi ponad 500zł opłąta na końcu przyjdzie urząd celny i dowali opłaty drugi raz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kefas_safek w Uk jest to traktowane jako export (nie ma naliczonego VAT) więc jedyne co to import i naliczenie i odliczenie (reverse charge). Wiec taki import nie będzie miał wpływu na input vat
  • Odpowiedz
  • 0
@poboomster: nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Jak nie będzie miał wpływu na input vat? Jakie naliczenie / odliczenie? Kto mi VAT naliczy i gdzie go mam zapłacić żeby go odliczyć? Czy w ogóle mam nie płącić ale wtedy dlaczego ebay mi go prawdopodobnie nalicza (no bo 30% ceny przedmiotu w opłatach to raczej VAT w tym jest)? Miliony pytań bez odpowiedzi
  • Odpowiedz
@kefas_safek: sorry, juz tlumacze. Na fakturze od sprzedawcy bedzie zero vat. Jako kupujacy musisz naliczyc ten vat wedlug polskiego prawa. Sprawdz czy przedmiot ktory probujesz kupic ma mniejsza stawke vat czy zwykla. Pytanie jest takie czy bedziesz sam to importowal czy uzywajac Freigh forwarder. Naliczasz wiec VAT, Na deklaracji SAF-T to bedzie rubryka 42 net/43 vat. Nastepnie wartosc vat wyrazona w box 48.

Jesli chodzi o koszty to oprocz VAT,
  • Odpowiedz