Wpis z mikrobloga

Wielka płyta, instalacja elektryczna mająca 30 lat, zasilanie trójfazowe w budynku, ale nie w mieszkaniach. Chcę doprowadzić zasilanie do mieszkania, ale aby móc złożyć wniosek potrzebuję zgody spółdzielni, która tej zgody nie chce dać ze względu na starą instalację - czy da się taką zgodę mimo wszystko jakoś uzyskać? Np. powołując się na przepisy jakiejś ustawy, by zrobić to zgodnie z #prawo? Może ktoś słyszał o podobnym przypadku, gdzie ostatecznie udało się to wywalczyć?

#remontujzwykopem
  • 6
Chcę doprowadzić 3. fazę do mieszkania,


@buntowniczaczupakabra: ale tylko trzecią? Dwie pozostałe zbędne? ;)


która tej zgody nie chce dać ze względu na starą instalację - czy da się taką zgodę mimo wszystko jakoś uzyskać?


@buntowniczaczupakabra: może spróbuj zaatakowac od strony, którą oni się zasłaniają, zaproś elektryka-pomiarowca, niech na miejscu dokona oględzin pionu i wystawi papier z ekspertyzą, na której czarno na białym będzie stało, że jest możliwość (albo że
@buntowniczaczupakabra: szczerze mówiąc,nie chce mi się wierzyć, że się nie da, w 30letnim bloku instalacja powinna być już zrobiona według współczesnych standardów, a nawet jeśli blok był starszy, to na mocy obowiązujących obecnie przepisów i tak powinien mieć zmodernizowane choć piony, więc zapewne się da, tylko barany wolą własną dupę chronić i na wszelki wypadek odpisywać, że się nie da.
Inny pomysł mam: weź ty jeszcze spróbuj znaleźć dojście do ich
@buntowniczaczupakabra: a dlaczego inni mają płacić za to, że ty chcesz mieć 3 fazy? (Get my point?)
Wbrew pozorom to całkiem spora operacja będzie.
I całkiem kosztowna.
Trzeba zaprojektować nowa instalację, doprowadzić 3 fazy do liczników, pewnie dostosować szafy do 3 faz, wymienić licznik na 3 fazowy(uzgodnic z elektrownią jego wymianę) wymienić kable na 3 fazowe, no i zapłacić za wymianę tego.

Kabel między licznikiem i mieszkaniem masz wkuty w ścianę?