Wpis z mikrobloga

#przegryw Kupiłem drona którym latam nad strefami no-go nieustannie łamiąc przepisy. Dzięki temu jednak ostatnio sfotografowałem stado Łosi.
Czy #drony są w jakiś sposób wykrywane? Na jakich wysokościach działają wojskowe radary? Czy w praktyce cokolwiek mi grozi czy mogą szukać co najwyżej swojego małego w gaciach?
Dollcel - #przegryw Kupiłem drona którym latam nad strefami no-go nieustannie łamiąc ...

źródło: IMG_3482

Pobierz
  • 23
@Dollcel: Nie wiem na jakiej wysokości wykrywalny, ale mieszkam niedaleko lotniska i kilka lat temu był taki jeden co nas połami i lasami latał sobie dronem i jakoś go namierzyli, ale nie pamiętam co z nim zrobili
@Dollcel: jak już cię kiedyś złapią (a świadomość policji rośnie z roku na rok) to sprawdzą logi i dostaniesz grzywny za łamanie przepisów. Ale szansa jest mała chyba że będziesz latać blisko lotnisk lub koncertów bo tam przynajmniej w UK mają sprzęt to lokalizacji dronów. Jedna taka maszynka £60K
@NdFeB: Latam nad terenami ochrony przyrody np.
Bo lotniska to wiadomo ze namierza mnie moment radarem.

Latam w Niemczech gdzie tutaj prawie caly kraj jest strefa zabroniona.

Latam se przy torach, miejsach ochrony, powyzej 120m ogolnie robie co chce - i szansa na zlapanie mala?
@Dollcel: te lokalne miejsca zabronione są łatwe do obejścia bo ten zakaz obowiązuje no. Na terenie parku ale startujesz z drogi obok i już #!$%@? z zakazem. Ważne żeby nie łamać prawa lotniczego i stref zakazu, w większości dron nawet nie wystartuje więc spoko. Ale warto zainstalować sobie aplikacje z mapą i nie latać tam.
@Dollcel: To on nie ma gps? Myślałem, że jest, bo niektóre drony po utracie sygnału wracają tą samą trasą do domu. Ludzie pisali, że powyżej 120 m nie da się wzbić od punktu startu, więc jestem zaskoczony, że aż 500 metrów teraz jest.
@ToJestNiepojete: W kolejnej aktualizacji chca zrobic max 120.
Ale co z tego? Wystarczy nie aktualizować xD

Kupie FPV i dopiero bede szalał 140km/h w zakazanych strefach.
Moj 4p nazywa sie terminator.
FPV zyska napis City Explorer
on nie mam mapy by wiedziec ze jest w strefie zakazanej.


@Dollcel: ma wgrane koordynaty GPS, spróbuj wystartować koło lotniska albo jakiejś że stref zakazu lotu to nawet silnikami nie zakręci