Wpis z mikrobloga

A teraz na serio, bo nigdzie nie ma rzetelnego zliczenia osób:
Ktoś podzielił cała trasę marsz ze znanego zdjęcia na równe prostokąty - wyszło ich 175. Zatem jeśli na marszu byłby 1 mln. osób, to znaczy ze w KAŻDYM prostokącie musi być 5 700 osób. To tyle w temacie absurdów o rzekomym milionie.

Przy założeniu ze w prostokącie jest średnio 700 osób, wtedy sumarycznie wychodzi 122 500 osoby.

#marsz #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja
K.....o - A teraz na serio, bo nigdzie nie ma rzetelnego zliczenia osób:
Ktoś podziel...

źródło: IMG_4708

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: tak na serio to kazdy ma w dupie przepychanki miedzy pisem a peo wiec chyba jasne ze popis nie zbierze miliona frustratow ze wscieklizna z wystawionymi zebami

powinni oni wszyscy wyjsc na pole grunwaldu fur dojczland i wyjasnic sprawe, niech wygra lepszy
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: to teraz moja metodyka liczenia, tak samo skuteczna jak te prostokąty. Na stadionie Camp Nou w Barcelonie mieści się 105k ludzi. Stadion ma wymiary 105mx68, ale na środku jest boisko, na którym nie ma kibiców. Średnica ronda dmowskiego to 90m i jak widać całe rondo jest wypełnione ludźmi i jeszcze tam w #!$%@? dalej są ludzie. Moje wyliczenia pokazują, że jest tam jakieś 500k ludzi.

Edit: jak tak teraz
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: Wziąłeś jeden kadr, a nawet autor tego kadru w filmie skąd pochodzi napisał że nie dalo się wszystkiego objąć i jeszcze ponad raz tyle było do ujęcia osób. Ten marsz bezapelacyjnie im wyszedł i z pewnością przebili 350 tysięcy osób.
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: Mordeczko droga, jak chcesz miec rzetelne wyniki to potrzebujesz zdjęć w bardzo dobrej rozdzielczości z ronda Radosława i końcówki marszu.

Przyjmujesz sobie teraz jakis rozmiar „kwadracika” i liczysz ręcznie ile osob sie w nim mieści. Robisz to dla poczatku i konca marszu. Wynik uśredniasz.

Potem przeglądasz zdjęcia a lepiej nagrania z jakiegos momentu marszu u sprawdzasz jak dokładnie byli rozłożeni ludzie w bocznych
  • Odpowiedz
ja podałem merytorycznie metodykę wyliczeń.


@Ktore_to_juz_konto: Koleś, ty podałeś #!$%@?ą metodę wyliczeń xD.
Takie coś ma sens jak masz widok jak w mapie, a nie z przodu, gdzie im dalej tym ten sam kwadrat obejmuje większą powierzchnię.
Dla przykładu. Z przodu zdjęcia ulica jest szeroka na dwa prostokąty, a na końcu jest szeroka na niewiele ponad jeden.
Biorąc pod uwagę, że skoro kwadrat obejmuje w szerokości prawie 2 razy większy obszar, to podobnie jest w wysokości, więc w sumie kwadrat na początku zaznacza 4 razy mniejszą powierzchnię niż kwadrat
  • Odpowiedz
o, magiczne prostokąty po raz kolejny. Dlaczego prostokąty na górze zdjęcia, które są daleko od robiącego to zdjęcie, mają taki sam rozmiar jak te na dole zdjęcia, będące blisko?


@Nymek: bo to tylko model - estymacja. Mógł przyjąć liczbę osób w kwadracie na podstawie kwadratu w środkowej części zdjęcia i by mu wyszła w miarę prawidłowa liczba.
  • Odpowiedz
@Quzin: To psie gówno a nie model czy estymacja. To najzwyklejsze pi razy pisowskie drzwi. Ja bym przyjął że w prostokącie jest 10000 osób, więc mamy 1,75 miliona i co - to też model, estymacja. Równie bezwartościowa.
  • Odpowiedz
Ja bym przyjął że w prostokącie jest 10000 osób


@Rachey: widziałeś kiedyś 10 000 osób? Powiem ci tylko, że w takim prostokącie na pewno nie zmieści się 10 000 osób.
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: miało być rzetelnie, według mnie to nie jest rzetelna analiza. Skąd założenie że gęstość tłumu maleje akurat tak samo, jak zwiększa się obszar obejmowany przez jeden kwadrat na tym zdjęciu? Do tego by trzeba poważnej metodologii, a nie narysowania kwadratów na jakimś losowym zdjęciu i tłumaczeniu że na oko się zgadza.

@Quzin sporo założeń byłoby potrzebnych do tego, np że liczba kwadratów powyżej tego wybranego jednego zdjęcia jest
  • Odpowiedz
@Quzin: No i? A ja Ci powiem, że na końcu ulicy w prostokącie znajduje się więcej niż 700 i co. Dlatego właśnie to psie gówno a nie jakiekolwiek estymacje.
  • Odpowiedz
bo to tylko model - estymacja. Mógł przyjąć liczbę osób w kwadracie na podstawie kwadratu w środkowej części zdjęcia i by mu wyszła w miarę prawidłowa liczba.


@Quzin: Perspektywa tak nie działa.
Coś co jest 'w połowie' jest ciągle bardzo blisko obiektywu.
  • Odpowiedz
sporo założeń byłoby potrzebnych do tego, np że liczba kwadratów powyżej tego wybranego jednego zdjęcia jest taka sama jak poniżej.


@Nymek: nie trzeba, bo to tylko szacunek.
  • Odpowiedz