Wpis z mikrobloga

A teraz na serio, bo nigdzie nie ma rzetelnego zliczenia osób:
Ktoś podzielił cała trasę marsz ze znanego zdjęcia na równe prostokąty - wyszło ich 175. Zatem jeśli na marszu byłby 1 mln. osób, to znaczy ze w KAŻDYM prostokącie musi być 5 700 osób. To tyle w temacie absurdów o rzekomym milionie.

Przy założeniu ze w prostokącie jest średnio 700 osób, wtedy sumarycznie wychodzi 122 500 osoby.

#marsz #bekazlewactwa #4konserwy #konfederacja
K.....o - A teraz na serio, bo nigdzie nie ma rzetelnego zliczenia osób:
Ktoś podziel...

źródło: IMG_4708

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
bo to tylko szacunek


@Quzin: ale żeby był wartościowy to warto by było podać ograniczenie górne i dolne, jakoś ograniczyć błąd albo podać jakąś inną statystykę dotyczącą tego modelu. W innym przypadku to ma taką samą wartość jak podanie jakiejś liczby z dupy i powiedzenie, że to szacunek
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: ja wiem, że pisowcy to z matmą mają niewiele wspólnego, z geometrią tym bardziej, ale weź się nie kompromituj z takimi obliczeniami z dupy niepopartymi żadną sensowną logiką. Odległość miedzy tym rondem a kolejnym to ponad 2,5km więc perspektywa robi tu wiele. Na podstawie tego zdjęcia można przyjąć inny sposób - 1 osoba zajmuje powierzchnie gdzieś 0,3 x 0,5m, jak się ścisną jak na tym marszu to 5-6 wejdzie na
  • Odpowiedz
o, magiczne prostokąty po raz kolejny. Dlaczego prostokąty na górze zdjęcia, które są daleko od robiącego to zdjęcie, mają taki sam rozmiar jak te na dole zdjęcia, będące blisko?


Przecież perspektywa sprawia, że w rzeczywistości te na górze oznaczają większy obszar niż te na dole.


Takie rysowanie miałoby sens jedynie przy zdjęciu z góry, bez szerokokatnego obiektywu, równolegle do powierzchni.


@Nymek: bo robił to absolwent akademii chłopskiego rozumu, czego nie rozumiesz?!?!?!
  • Odpowiedz
@Ktore_to_juz_konto: przecież tu nie ma żadnej merytoryki obliczeń. Dzieląc obraz silnie zniekształcony perspektywą na równe prostokąty popełnia się bardzo duży błąd. Jeżeli ktoś w ogóle wpadł na tak głupi pomysł i brnie w to nie widząc problemu, to nie dałbym mu szacować nawet zużycia papieru toaletowego.
  • Odpowiedz
o, magiczne prostokąty po raz kolejny. Dlaczego prostokąty na górze zdjęcia, które są daleko od robiącego to zdjęcie, mają taki sam rozmiar jak te na dole zdjęcia, będące blisko?


@Nymek: to zbyt wiele na chłopski rozum xd, zdajesz za trudne pytania
  • Odpowiedz
@Nymek: właśnie miałem to poruszyć, im wyżej zdjęcia tym te prostokąty powinny być bardziej...rozciągnięte? mniejsze? a jeżeli są rysowane w jeden, ten sam sposób to liczba wskazana przez OPa jest z kolei niedoszacowaniem
  • Odpowiedz
: ja podałem merytorycznie metodykę wyliczeń.


@Ktore_to_juz_konto: to nawet nie stało koło merytoryki. Dlaczego bliższe i dalsze prostokąty mają ten sam rozmiar, perspektywa na nie nie działa? Dlaczego nie są uwzględnione uliczki, których na tym zdjęciu nie widać, a które tez były pełne luda?

I nie, nie upieram się, że tam był milion. Nie wiem, ile było. Ów milion może sobie funkcjonowac nawet jako symboliczna wielkość, ważne że była tam przeogromna
  • Odpowiedz