Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy do notariusza trzeba się ubrać jakoś elegancko? Koszula, półbuty? Będę szedł pierwszy raz. Mój ojciec mówi, że się wygłupiam i normalnie trzeba iść, ale on się nie zna, bo jest trochę boomer i zamiast modą to interesuje go prowadzenie firmy itd. Temat na inny wpis ogólnie.

Zastanawiam się nad lepszym tshirtem, spodnie szerokie (jestem Gen-Z) :
Spodnie:
https://www.vitkac.com/pl/p/jeansy-z-logo-off-white-1-spodnie-1634136 akurat jest promocja
https://www.vitkac.com/pl/p/t-shirt-z-logo-off-white-1-t-shirt-1664800 i taki tshirt

T-shirt myślałem, że siądzie mocno, bo w sumie pasuje pod zakup pierwszego mieszkania XD

Co doradzicie? Nie chcę przesadzić w jedną czy drugą stronę (np stary wzór Tech-Fleece) , a lubię #moda #modameska i tak budżet mam max do 3k na zestaw góra, dół. Buty to coś dobiorę, bo mam dużo nowych a nie noszę (dziękuję za dropy na #confirmed )

Dodaję jeszcze #nieruchomosci #kredythipoteczny bo tam są ludzie, którzy często chodzą do notariusza.



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 33
@Bredko ja nie napisałem, że dresscode jest wymagany. Napisałem tylko propozycję ubioru. Ludzie zmieniają podejście do Ciebie, przy załatwianiu spraw, jak się ładniej, schludniej ubierzesz
Ludzie zmieniają podejście do Ciebie, przy załatwianiu spraw, jak się ładniej, schludniej ubierzesz


@T3sla: Ale notariusz już ma załatwioną sprawę, ty idziesz tylko odsłuchać to co napisał i podpisać.
Poza tym koszulka z napisem "I need space" przy podpisywaniu aktu notarialnego za mieszkanie jest idealna.
Ludzie zmieniają podejście do Ciebie, przy załatwianiu spraw, jak się ładniej, schludniej ubierzesz


@T3sla: Ale ty nie "załatwiasz sprawy". Ty idziesz podpisać umowę, której 80% notariusz ma już napisane we wzorze, którego używa dla wszystkich. A reszta to głównie dane osobowe. Siadasz na dupie, notariusz czyta umowę pyta czy wszystko się zgadza. Tłumaczy jak trzeba i wprowadza ewentualne poprawki ad hoc i tyle.
Może niekoniecznie iść w pobrudzonych dresach, czy potarganej
@Escalade dobrze, niech idzie w daily łachach ¯_(ツ)_/¯
Ja się ładniej/schludniej ubieram (typu ciuchy po pracy) jak jadę do księgowej rozliczy. PIT
@T3sla: No i spoko, czułeś potrzebę to się ubrałeś jak chciałeś. Wyłącznie twoja sprawa. Ale to absolutnie nie jest koniecznie. Notariusz podpisze umowę tak czy siak. Jego interesuje zwykle wyłącznie wywiązanie się z obowiązku prawnego.