Wpis z mikrobloga

Mirki, mam pytanie o wiatr w tatrach. Planuję w ten weekend krótki urlop, chciałbym przejść przez Czerwone Wierchy i coś w Tatrach wysokich, (jeszcze nie wiem). Byłem kilka razy w Alpach i raczej nie zdarzało mi się chodzić chodzić przy silnym wietrze, przynajmniej w takich warunkach jakie są w prognozach. Wiem, że oczywiście nie ma co patrzeć na pogodę kilka dni w przód bo raczej się nie sprawdza, ale jeśli faktycznie w sobotę miałby być wiatr 35-93 km/h to warto w ogóle się tam pchać? Jakie macie doświadczenia z halnym w Tatrach?

#gory #tatry #karpaty #trekking #podroze
flookir - Mirki, mam pytanie o wiatr w tatrach. Planuję w ten weekend krótki urlop, c...

źródło: pogoda

Pobierz
  • 7
Jeśli zadajesz takie pytanie to ja bym Ci to odradził. Ogólnie półbiedy jak jest tylko wiatr. Jeśli dojdzie to tego mgła/opady to szykuje się #!$%@?( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@flookir jak dostaniesz podmuchem którego się nie spodziewasz to może cię przesunąć. Jeśli nie będziesz szedł ryzykownymi szlakami mając na sobie kilka warstw wiatroszczelnych to powinno być spoko. Tylko czy to jest przyjemne, nie wiem.
@flookir: chodziłam po zachodnich tatrach słowackich przy takim wietrze i nie dotarłam do celu. Podmuchy wiatru były na tyle silne, że mnie przesuwały, a jak akurat miałam nogę w powietrzu to traciłam równowagę. Traci się dużo siły, żeby utrzymać równowagę.