Wpis z mikrobloga

#polityka #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam zamiaru w tym wpisie przekonywać kogokolwiek, że moja subiektywna opinia jest słuszna.

Nie wrzucam tego wpisu nawet po to, aby wchodzić z kimkolwiek w polemikę - natomiast, jeżeli ktoś stawia znak równości pomiędzy PO. a PiSem jest brzydko mówiąc - niespełna rozumu.

Do 2016 roku byłem prawakiem. Ba! Oddałem nawet głos na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, bo chciałem utrzeć nosa Platformie.

Klapki z oczu zdjąłem tuż po rozpoczęciu rządzenie przez PiS. Nie zdawałem sobie sprawy, że Ci ludzie są zdolni do rzeczy, o których pisała Gazeta Wyborcza i przed którymi przestrzegał mnie mój ojciec, i tutaj dygresja - przyznałem mu w pewnym momencie rację i przeprosiłem, że nie posłuchałem bardziej doświadczonego życiowo człowieka ode mnie.

Natomiast poziom #!$%@?ństwa i bezczelności aktualnej władzy, doprowadził do momentu, w którym większą obelgą jest nazwanie mnie prawakiem, niźli lewakiem - co kiedyś było dla mnie nie do pomyślenia

Platforma miała za swoich rządów afery, to nie ulega wątpliwości - ale jako wolny obywatel, miałem szansę dowiedzieć się o tych aferach - zarówno z TVNu, Polsatu, czy TVP. Aktualnie, duża część naszych rodaków takiej szansy nie ma, bowiem otumanieni pisowską propagandą, dowiadują się o tej aferze z jednej perspektywy - i jeżeli ktoś chce tutaj wchodzić ze mną w dyskusję i powiedzieć mi, że to nieprawda - to go po prostu wyśmieję.

Platforma miała również swoje zloty i upadki - nie bali się jednak podejmować niepopularnych decyzji, które z perspektywy młodych ludzi - były słuszne. Mówię tutaj oczywiście o podniesieniu wieku emerytalnego - nie musieli tego robić, jednak obstawiam, że jakieś tęgie głowy uznały, że warto jest ten wiek emerytalny podnieść, bowiem budżet państwa i ewentualne oskładkowanie umów o pracę, stanie się w pewnym momencie tak wielkim obciążeniem dla pracujących obywateli, że nie będą w stanie tego przetrawić.

Kończąc - oddając głos na PiS w nadchodzących wyborach lub nie oddając tego głosu wcale, dajesz legitymację do kolejnych wałków Sasina, Morawieckiego i reszty tuczników, którzy przez ostatnie 8 lat, zepsuli naprawdę dużo. I nie mówię tu tylko o relacjach z innymi państwami, mówię tutaj o relacjach naszych - Polaków, którzy zaczęli postrzegać głosujących na inne partie, jako agentów obcych służb.

Nie pozwólmy rządzić tym patałachom przez kolejne 4 lata. Dajmy im żółtą kartkę i jeżeli opozycja się nie spiszę - zamknę mordę i przestanę udzielać się w tematach politycznych.

Zagłosujcie na kogokolwiek, byleby nie na PiS.
vulfpeck - #polityka #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam za...

źródło: 4a410881f77c2d41c24bb6c9b803be5deb6ee65d530dac88bc12efa841ab1cf3

Pobierz
  • 72
jeżeli opozycja się nie spiszę


@vulfpeck: nie chcę dzielić skóry na niedźwiedziu, bo kampania trwa a sondaże nie gwarantują paktowi senackiemu 231+ mandatów, jednak należy się oswajać z myślą, że rządy opozycji będą mega trudne. Koalicję nie będą tworzyły 3 podmioty, a około 10. KO - PO, IPL, .N, Zieloni. TD - PL2050, PSL, UED. Lewica - SLD, Wiosna, Razem. Większość może opierać się na 2-3 posłach. Każda rzecz będzie w
  • 9
że rządy opozycji będą mega trudne


@LebronAntetokounmpo: Wiem o tym i tego się najbardziej obawiam, liczę jednak na rozsądek ludzi, którzy będą musieli posprzątać ten bajzel. Liczę na to, że będą w stanie dojść do kompromisu, aby przez nadchodzące 4 lata rządzenia byli w stanie nieco rozwodnić PiSowski elektorat i zacząć rywalizować w normalnych warunkach politycznych.
@giorgioborgio: Mówisz że najbliższe standardy wyborów będą jak na Białorusi. Możesz powiedzieć co masz na myśli? Bo z tego co się orientuję, to na Białorusi porywa się ludzi z opozycji, bije, zamyka w więzieniach, wyniki się fałszuje, a protesty brutalnie tłumi. Dziś widziałem Tuska na czele marszu, i nic z w/w sie nie działo.
@vulfpeck: W życiu nie oddam głosu na człowieka, który zmusił setki tysięcy młodych Polaków do emigracji na zmywak za chlebem czy miliony rodaków jak niewolników do pracy za grosze i na śmieciówce. Nie mógłbym sobie spojrzeć w lustro.
@giorgioborgio: Oj tak, państwowe służby rzeczywiście robią co mogą żeby tylko udupić opozycję, nie? Np uniemożliwiają im przeprowadzanie manifestacji, marszów czy wręcz porywają i pałują przeciwników rządu.
poczekaj, poczekaj, nasi nie powiedzieli ostatniego słowa, po tych wyborach przyspieszą, bardzo przyspieszą


@giorgioborgio: Przestań się pogrążać, piszesz o obecnych wyborach, a teraz już twierdzisz że kolejne xD

9 sierpnia w Republice Białorusi odbyły się wybory prezydenckie.


UE uważnie śledziła wydarzenia poprzedzające te wybory. Podczas kampanii wyborczej Białorusini wyrażali pragnienie demokratycznych zmian.


Jednak wybory nie były ani wolne, ani uczciwe.


Władze państwowe zastosowały niewspółmierną i nieakceptowalną przemoc, której skutkiem jest co
@Mathas W tym momencie standardy przedwyborcze zdecydowanie bliższe reżimowi Łukaszenki niż Europie zachodniej. Czy ty uważasz, że UE nie wie co się u nas dzieje, czy za chwilę będziesz opowiadał, że opozycja donosi na Polskę w Brukseli? Przecież my po czymś takim nie dostaniemy ani eurocenta z funduszu odbudowy, chyba, że standardowo zgodzą się na wszystko, a w TV pójdzie prawilny przekaz, że wstajemy z kolan( ͡º ͜ʖ͡º