Wpis z mikrobloga

#p------a #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam zamiaru w tym wpisie przekonywać kogokolwiek, że moja subiektywna opinia jest słuszna.

Nie wrzucam tego wpisu nawet po to, aby wchodzić z kimkolwiek w polemikę - natomiast, jeżeli ktoś stawia znak równości pomiędzy PO. a PiSem jest brzydko mówiąc - niespełna rozumu.

Do 2016 roku byłem prawakiem. Ba! Oddałem nawet głos na Andrzeja Dudę w wyborach prezydenckich, bo chciałem utrzeć nosa Platformie.

Klapki z oczu zdjąłem tuż po rozpoczęciu rządzenie przez PiS. Nie zdawałem sobie sprawy, że Ci ludzie są zdolni do rzeczy, o których pisała Gazeta Wyborcza i przed którymi przestrzegał mnie mój ojciec, i tutaj dygresja - przyznałem mu w pewnym momencie rację i przeprosiłem, że nie posłuchałem bardziej doświadczonego życiowo człowieka ode mnie.

Natomiast poziom s-----------a i bezczelności aktualnej władzy, doprowadził do momentu, w którym większą obelgą jest nazwanie mnie prawakiem, niźli lewakiem - co kiedyś było dla mnie nie do pomyślenia

Platforma miała za swoich rządów afery, to nie ulega wątpliwości - ale jako wolny obywatel, miałem szansę dowiedzieć się o tych aferach - zarówno z TVNu, Polsatu, czy TVP. Aktualnie, duża część naszych rodaków takiej szansy nie ma, bowiem otumanieni pisowską propagandą, dowiadują się o tej aferze z jednej perspektywy - i jeżeli ktoś chce tutaj wchodzić ze mną w dyskusję i powiedzieć mi, że to nieprawda - to go po prostu wyśmieję.

Platforma miała również swoje zloty i upadki - nie bali się jednak podejmować niepopularnych decyzji, które z perspektywy młodych ludzi - były słuszne. Mówię tutaj oczywiście o podniesieniu wieku emerytalnego - nie musieli tego robić, jednak obstawiam, że jakieś tęgie głowy uznały, że warto jest ten wiek emerytalny podnieść, bowiem budżet państwa i ewentualne oskładkowanie umów o pracę, stanie się w pewnym momencie tak wielkim obciążeniem dla pracujących obywateli, że nie będą w stanie tego przetrawić.

Kończąc - oddając głos na PiS w nadchodzących wyborach lub nie oddając tego głosu wcale, dajesz legitymację do kolejnych wałków Sasina, Morawieckiego i reszty tuczników, którzy przez ostatnie 8 lat, zepsuli naprawdę dużo. I nie mówię tu tylko o relacjach z innymi państwami, mówię tutaj o relacjach naszych - Polaków, którzy zaczęli postrzegać głosujących na inne partie, jako agentów obcych służb.

Nie pozwólmy rządzić tym patałachom przez kolejne 4 lata. Dajmy im żółtą kartkę i jeżeli opozycja się nie spiszę - zamknę mordę i przestanę udzielać się w tematach politycznych.

Zagłosujcie na kogokolwiek, byleby nie na PiS.
vulfpeck - #p------a #marsz #neuropa #4konserwy #bekazpisu #bekazprawakow

Nie mam za...

źródło: 4a410881f77c2d41c24bb6c9b803be5deb6ee65d530dac88bc12efa841ab1cf3

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vulfpeck Nie ma nic złego w byciu lewicowcem, czy prawicowcem. Ci pierwsi chcą iść z duchem czasu, ci drudzy trzymają się tradycji. Problem jest kiedy władza nagina prawo i pisze je pod siebie. Najbliższe w----y standardami będą podobne do tych na Białorusi. Wystarczyło 8 lat, dwa w----y. Przykre.
  • Odpowiedz
jeżeli opozycja się nie spiszę


@vulfpeck: nie chcę dzielić skóry na niedźwiedziu, bo kampania trwa a sondaże nie gwarantują paktowi senackiemu 231+ mandatów, jednak należy się oswajać z myślą, że rządy opozycji będą mega trudne. Koalicję nie będą tworzyły 3 podmioty, a około 10. KO - PO, IPL, .N, Zieloni. TD - PL2050, PSL, UED. Lewica - SLD, Wiosna, Razem. Większość może opierać się na 2-3 posłach. Każda rzecz będzie
  • Odpowiedz
  • 9
że rządy opozycji będą mega trudne


@LebronAntetokounmpo: Wiem o tym i tego się najbardziej obawiam, liczę jednak na rozsądek ludzi, którzy będą musieli posprzątać ten bajzel. Liczę na to, że będą w stanie dojść do kompromisu, aby przez nadchodzące 4 lata rządzenia byli w stanie nieco rozwodnić PiSowski elektorat i zacząć rywalizować w normalnych warunkach politycznych.
  • Odpowiedz
  • 7
Wiedziałem od początku, że tak będzie. Ludzie tacy jak ty nie pamiętali albo nie chcieli pamiętać pierwszej kadencji PiSu.


@Jariii: Jak PiS zaczynał pierwszą kadencję, to miałem 11 lat. Kajam się niesamowicie, że tego nie pamiętałem.
  • Odpowiedz
@giorgioborgio: Mówisz że najbliższe standardy wyborów będą jak na Białorusi. Możesz powiedzieć co masz na myśli? Bo z tego co się orientuję, to na Białorusi porywa się ludzi z opozycji, bije, zamyka w więzieniach, wyniki się fałszuje, a protesty brutalnie tłumi. Dziś widziałem Tuska na czele marszu, i nic z w/w sie nie działo.
  • Odpowiedz
@vulfpeck: W życiu nie oddam głosu na człowieka, który zmusił setki tysięcy młodych Polaków do emigracji na zmywak za chlebem czy miliony rodaków jak niewolników do pracy za grosze i na śmieciówce. Nie mógłbym sobie spojrzeć w lustro.
  • Odpowiedz
@RafDan Mówię o zaangażowaniu państwowych mediów i służb państwowych i ich wysiłków mających na celu zwycięstwo jedynej słusznej Partii. Tyle lat pod ruskim butem i nic się Polacy nie nauczyli. Dwadzieścia lat demokracji to i tak dużo. Wystarczy.
  • Odpowiedz
@giorgioborgio: Oj tak, państwowe służby rzeczywiście robią co mogą żeby tylko udupić opozycję, nie? Np uniemożliwiają im przeprowadzanie manifestacji, marszów czy wręcz porywają i pałują przeciwników rządu.
  • Odpowiedz
poczekaj, poczekaj, nasi nie powiedzieli ostatniego słowa, po tych wyborach przyspieszą, bardzo przyspieszą


@giorgioborgio: Przestań się pogrążać, piszesz o obecnych wyborach, a teraz już twierdzisz że kolejne xD

9 sierpnia w Republice Białorusi odbyły się w----y
  • Odpowiedz
@Mathas W tym momencie standardy przedwyborcze zdecydowanie bliższe reżimowi Łukaszenki niż Europie zachodniej. Czy ty uważasz, że UE nie wie co się u nas dzieje, czy za chwilę będziesz opowiadał, że opozycja donosi na Polskę w Brukseli? Przecież my po czymś takim nie dostaniemy ani eurocenta z funduszu odbudowy, chyba, że standardowo zgodzą się na wszystko, a w TV pójdzie prawilny przekaz, że wstajemy z kolan( ͡º ͜ʖ͡
  • Odpowiedz